archive30 Janar, 2021 - 23:15

Lajme

Vetëvendosje shkon në zgjedhje pa prijës liste

Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pa prijës në listës e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit, pasi partia nuk ka bërë rirenditje të kandidatëve në listë, pasi Gjykata Supreme vendosi për moscertifikim të disa kandidatëve të kësaj partie, përfshirë kryetarin e saj, Albin Kurti, që ishte numri një...
Lajme

Nezir Çoçaj takon arsimtarët prizrenas: Qëllim kryesor i PDK’së mbetet kthimi i dinjitetit të mësimdhënësit

Ish-eprori i UÇK’së, tani kandidat për deputet nga radhët e PDK’së, Nezir Çoçaj, i cili në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojë me numrin 20, sot ka zhvilluar një takim me arsimtarët e komunës së Prizrenit, raporton Korrespodenti. Çoçaj, në këtë takim ka siguruar arsimtarët prizrenas se ashtu si...
Lajme

Bekim Zabërgja, ekonomisti që pritet ta përfaqësojë zërin e qytetarëve nga Vushtrria në Kuvendin e Kosovës

Ekonomisti i njohur Bekim Zabërgja në garë për deputet në listën e NISMA’s Socialdemokrate, i cili do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit me numrin 88, raporton Korrespodenti. Me angazhimin e tij, NISMA Socialdemokrate-dega Vushtrri ka shumëfishuar potencialin e saj strukturor, pasi që ekonomisti Zabërgjës gëzon një mbështetje të...
Lajme

“Sikurse në luftë, Krajkova sonte dha një mesazh të fuqishëm, do t’i përgjigjet zërit të çlirimtarëve dhe shtetndërtuesve”

Kandidati për deputet nga radhēt e PDK’së, Ferat Shala, sot zhvilloi një takim me struktueat e partisë dhe qyteyarë në Krajkovë, raporton Korrespodenti. “Krajkova trime e rreshtuar me Partinë Demokratike të Kosovës. Krajkova sonte dha një mesazh të fuqishëm se, sikur dikur në luftë, edhe sot në paqe, do t'i...
Lajme

Jetmire Hoti-Skeraj, kandidate e PDK’së nga Komuna e Dragashit

Aktivistja e PDK’së Jetmire Hoti-Skeraj do të garojë për deputete në listën e kësaj partie nga me numrin 81. Hoti-Skeraj është e lindur 16.4.1991 në fshatin Ratkoc të komunës së Rahovecit. Shkollën fillore dhe të mesme i ka përfunduar në vendlindje, ndërsa studimet i ka përfunduar në Universitetin " UKSHIN...
Lajme

Shala: Llapushniku si çdo herë me çlirimtarët dhe shtetndërtuesit

Kandidati për deputet nga radhēt e PDK'së, Ferat Shala, sot zhvilloi një takim me struktueat e partisë dhe qyteyarë në Llapushnik, raporton Korrespodenti. "Llapushniku si çdo herë me çlirimtarët dhe shtetndërtuesit. Llapushniku frymon çdo herë me hovet e pandalshme të Partisë Demokratike të Kosovës", ka shkruar Shala në një postim...
Lajme

Albin Kurti ka një mesazh për diasporën

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shprehur se kanë synim që diasporës t’ia mundësojnë votimin në ambasadat e shteteve që jetojnë, përcjell albinfo.ch. “Së pari ne duam që ata ta kenë të mundur të votojnë në ambasada dhe në konsullta të Kosovës jo vetëm në BE, por edhe në...
Op/Ed

Pronto mafia dhe Albini

Shkruan: Atdhe Gjoci Nga pronto mafia me gramatikë po tentojnë të kalojnë në pronto mani, mercenarët para, gjatë dhe pas çlirimit, duke e shpërblyer veten dhe argatët e tyre me fabrika, dyqane, poste publike, veteranë të rrejshëm, me prona publike të privatizuara me 3 deri 4 euro metrin katrorë, privatizime...
Lajme

Një 29 vjeçar var veten në vendin e punës

Një 24-vjeçar është vetëvarur ditën e sotme në qytetin e Sarandës. Sipas njoftimit të policisë, bëhet me dije se i riu, i identifikuar me inicialet F.R është gjendur i varuar në pemën e stanit në të cilin punonte. Ngjarja është shënuar sot rreth orës 11:00 në malin e Sopikut. Sipas...
1 2 3
Page 1 of 3