archive29 Janar, 2021 - 23:17

Lajme

Ky është parashikimi i motit për vikend

Moti i butë, me reshje shiu e bore pritet këtë fundjavë në Kosovë. Në viset malore sipas Prishtina Weather priten vetëm reshje bore. 30.01 – Në mëngjes vazhdojnë reshjet e borës dhe shiut. Ditën butë, me intervale me diell. 31.01 – Butë, me vranësira të ndryshueshme e kohë pas kohe...
Lajme

NISMA tregon fuqinë e saj edhe në Vushtrri, merr mbështetje nga një numër i madh i anëtarëve të partisë

NISMA Socialdemokrate ka zhvulluar një takim më strukturat e partisë dega Vushtrri, raporton Korrespodenti. “Fuqishëm vazhdon puna dhe angazhimi i strukturave dhe anëtarësis së degës së nismëssocialdemokrate në Vushtrri”, thuhet në njoftimin e NISMA’s – dega në Vushtrri. Pëmrs një postimi në faqën e saj në facebook, NISMA – dega...
Lajme

Haxhiu në Skënderaj: Entuziazmi për fitorën e PDK’së po shihet në fytyrat e drenicasëve

Kandidati për deputet nga PDK, Bekim Haxhiu sot ka qëndruar në Skënderaj ku ka zhvilluar takime miqësore me qytetarë , bashkëluftëtarë dhe familjarë të dëshmorëve. Ja postimi i plotë: Bashkëbisedim i ngrohtë dorë me dorë me qytetarët e Skenderajt. Takim miqësor me bashkëluftetarë dhe familjarë të dëshmorëve. Entuziazmi për fitorën...
Lajme

Vendimi i Supremes – Vetëvendosje nuk tërheq Kurtin dhe dy kandidatë të tjerë nga lista zgjedhore

Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Supreme, ku ka pranuar pjesërisht ankesën e tyre për moscertifikimin e kandidatëve për deputetë, duke lënë kështu jashtë listës zgjedhore Albin Kurtin, Albulena Haxhiun dhe Bajram Mavriqin. LVV thotë se vendimi i Supremes i kundërvihej aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese, dhe se zgjedhjet...
Lajme

Pronari i kap “hajnat” në flagrancë gjatë vjedhjes

Në orët e para të mëngjesit dyshohet se ka ndodhur një vjedhje në fshatin Carralevë të Shtimes, rast ky për të cilin Ferizaj Report ka siguruar video. Aty dyshohet se ndodhi vjedhja e disa akumulatorëve dhe pajisjeve të tjera të punës. Më poshtë mund ta shikoni momentin kur pronari kapi...
Lajme

Ferat Shala takon Selim Bujupin – njërin prej heronjve të heshtur të Kosovës

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, ka katuar Selim Bujupi, i cili është njeri prej luftëtarëve të njësitit “Pëllumbi”, raporton Korrespodenti. “Selim Bujupi është njeri prej luftëtarëve të njësitit “Pëllumbi” që vuajti shumë, sepse pati fatin të marrë shumë plagë në trup. Por, pavarësisht vuajtjeve, Selimi kurrë...
Lajme

Vjen reagimi i Albin Kurtit pas vendimit të Gjykatës Supreme

Lideri i Lëvizjes Vetëvendsoje, Albin Kurti është deklaruar pas vendimit të Gjykatës Supreme, ku është vendosur që Kurtit të mos i lejohet kandidimi. Kurti gjatë një vizite në Prizren, tha se ende nuk e ka parë vendimin e Supremes, pasi që ta shohin vendimin thotë se do ta analizojnë që...
1 2 3 4
Page 1 of 4