archive28 Janar, 2021 - 14:35

Lajme

Ferat Shala së bashku me Memli Krasniqin e Petrit Hajdarin zhvillaun takim me të rinjtë drenicas

Kandidatët për deputet nga radhët e PDK'së, Ferat Shala, Memli Krasniqi dhe Petrit Hajdari, kanë zhvillaur një takim me të rinjtë drenicas. "Të rinjtë tanë janë sikur uragani që s’ndalet, pavarësisht pengesave. Zemra e tyre rrah bashkë me idealet liridashëse dhe shtetformuese të Partisë Demokratike të Kosovës", ka shkruar Ferat...
Lajme

Ferat Shala pritet ngrohtësisht nga banorët e Vasilevës dhe Poklekut

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, ka zhvilluar një vizitë në Vasilevë, në Poklek të Ri dhe të Poklek të Vjetër, ku është pritur ngrohtësisht nga banorët e këtyre fshatrave, raporton Korrespodenti. "Qytetarët tashmë janë përcaktuar fuqishëm që kjo qeveri e ardhshme e Kosovës, duhet të dal...
Lajme

Zvicra e përkushtuar për përmirësimin e mundësive për punësim, për katër vite e ardhshme pritet të punësohen 3 mijë të rinj nga Kosova

Ambasada e Zvicrës në Kosovë dhe Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale kanë nënshkruar një marrëveshje të re për t’i përmirësuar perspektivat e punësimit për të rinjtë e të rejat në Kosovë gjatë katër vjetëve të ardhshme. Nënshkrimi kësaj marrëveshje për vazhdimin e projektit “Enhancing Youth Employment” edhe për katër...
Lajme

Hoti paralajmëron kthim në normalitet, madje edhe lejimin e dasmave

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti është ka thënë se vaksinimi kundër Covid-19 në Kosovë fillon në shkurt, ndërsa paralajmëroi kthim në normalitet. “Vaksinimin e kategorive të rrezikuara do ta përfundojmë në muajt mars dhe prill dhe do ta kthejmë normalitetin në këtë vend në fillim të pranverës. Bizneset të mund...
1 2 3
Page 2 of 3