archive28 Janar, 2021 - 22:53

Lajme

“ME ÇLIRIMTARËT”, NISMA “dridh” Malishevën

Nuk u shihet fundi njerëzve të mbledhur në Malishevë, në përkrahje të NISMA’s Socialedemokrate, raporton Korrespodenti. “Faleminderit rini e komunës së Malishevës, që sot dhatë mesazhin e qartë se Malisheva e përkrahë vetëm kauzën e kryetarit Limaj për Çlirimtarët”, është shkruar në faqen zyrtare të NISMA’s Socialdemokrate. Ndonëse situata me...
Lajme

“Vendi ka nevojë urgjente për programin që ofron PDK”

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës, Ferat Shala, ka thënë se plani i rimëkëmbjes që ofron PDK, është ajo që shoqëria ka nevojë më së shumti në këtë kohë, shkruan Gazeta inFokus. Shala, i ftuar në emisionin “Ekonomia n’Fokus”, ka deklaruar se programi i kësaj partie është i fokusuar...
Lajme

E dhimbshme: Nëna e Albert Krasniqit alivanoset te varrezat

Ditën e djeshme në Prishtinë ka mbetur i vrarë Albert Krasniqi. Krasniqit janë duke marrë pjesë qindra njerëz, familjarë, miq e bashkëpunëtorë të të ndjerit. Nënës së Albertit, i ka rënë të fikët gjatë varrimit të djalit të tij, së bashku me vajzat e saj u largua nga aty. Vrasja...
Lajme

3 të vdekur dhe 316 raste të reja me koronavirus në Kosovë

195 TË SHËRUAR DHE 316 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.652 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 316 raste pozitive....
1 2 3
Page 1 of 3