archive26 Janar, 2021 - 23:25

Lajme

Shikoni si largohet hajni pas grabitjes së farmacisë në kryeqytet

Një farmaci është grabitur me armë zjarri mbrëmjen e martës në Tiranë. Një person i armatosur dhe i maskuar ka hyrë brenda farmacisë dhe duke kërcënuar punonjësen ka grabitur xhiron ditore. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Bardhok Biba” fare pranë qendrës. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe është vënë në...
Lajme

Faton Abdullahu: Pa PDK’në e ha dreqi këtë vend!

Faton Abdullahu, kandidati për deputet i PDK’së i cili së fundmi aderoi në këtë parti ka mbrojtur njerëzit e PDK’së por edhe kauzën e saj. Përgjatë debatit në ‘Politico’ , të cilit iu tha se politika në vend dhe proceset mund të shkojnë përpara edhe pa PDK’në, Abdullahu pati një...
Lajme

Pse diaspora e Kosovës nuk voton në ambasada?

Misionet diplomatike në botë shërbejnë edhe si vendvotime për shtetasit të cilët nuk ndodhen fizikisht në shtetin e lindjes, në kohën kur organizohen zgjedhjet. Por, kjo praktikë e njohur ndërkombëtare, nuk vlen për qytetarët e Kosovës, pasi një gjë e tillë nuk është e paraparë në Ligjin për zgjedhjet e...
Lajme

Berisha: Me çlirimtarët në mbrojtje të vlerave kombëtare, të cilat po rrezikohen nga sekte poltike dhe “azilantë” të pa dinjitet

Anëtari i kryesisë së NISMA's, Zafir Berisha, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar takim më strukturat e partisë në Prizren, raporton Korrespodenti. Përmes një postimi në faqen e tij në facebook, Berisha ka shkruar se wshtw me me çlirimtarët në mbrojtje të vlerave kombëtare, të cilat sipas tij, po rrezikohen...
Lajme

Vetëvendosje edhe pas vendimit të PZAP-it: Kandidimi i Kurtit dhe të tjerëve nuk do të mund të ndalet

Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur absurd vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për të mos e lejuar kandidimin e Albin Kurtit dhe kandidatëve të tjerë nga ky subjekt. “Sot Paneli për Ankesa dhe Parashtresa nxori një vendim absurd, duke ia ndaluar kandidimin, kryetarit të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, bartësit të...
Lajme

Fatmir Limaj mirëpritet nga qytetarët në Podujevë

Kryetari i NISMA's, Fatmir Limaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar takim më strukturat e partisë në Podujevë, raporton Korrespodenti. Përmes një postimi në faqen e tij në facebook, Limaj është shprehur se procesi i zgjedhjeve të 14 shkurtit është jetik për të ardhmen e Kosovës, dhe për këtë̈ bashkëluftëtarë̈...
1 2 3
Page 1 of 3