archive25 Janar, 2021 - 22:20

Lajme

​LDK prezanton planin qeverisës: 6 miliardë euro investime në 7 vjetët e ardhshme

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar programin qeverisës të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Hoti ka thënë janë ndarë shtylla kryesore të programit, që janë sundimi i ligjit dhe integrimet euroatlantike, mirëqenia e qytetarëve, sundimi i ligjit, dhe çështje të tjera të ndërlidhura me interesin...
Lajme

Presidenti kinez: Pandemia është “larg nga përfundimi”

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka deklaruar se pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19) është “larg nga përfundimi”, si dhe ka kërkuar bashkëpunim global dhe përforcimin e multilateralizmin për të vazhduar luftën kundër infektimit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në adresimin e tij përmes video-lidhjes në Forumin Ekonomik Botëror, presidenti kinez tha...
Biznes

Pagat në Zvicër janë rritur, përkundër krizës së koronës

Përkundër pritjeve negative, pagat në Zvicër nuk pësuan rënie gjatë krizës së koronës. Përkundrazi, shumë punonjës kanë fituar më shumë, pikërisht në vitin e koronës. Madje edhe në degën më të goditur, atë të gastronomisë, pagat pothuajse nuk kanë shënuar rënie, shkruan gazeta “SontagsZeitung” në numrin e djeshëm. Në vitin...
1 2 3
Page 1 of 3