archive23 Janar, 2021 - 22:49

Lajme

Limaj: Fitoren tonë s’ka kush që mund ta ndal

Në një takim me banorët e Banjës, kryetari i NISMA’s, Fatmir Limaj, ka deklaruar se bashkëvendasit e tij si kurrë më parë janë mobilizuar fuqishëm në mbështetje të Nismës Socialdemokrate dhe projektit tonë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Këto deklarata kryetari Limaj i bëri përmes një postimi në faqën e...
Lajme

Hoxhaj përsëri fton Kurtin në debat: Dil matu

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, sot në Gjilan ka thënë se kreu i VV-së, Albin Kurti nuk ka guxim të përballet me të në një debat për programin që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Sinjali. “Ne e kemi programin më të mirë, ne...
Lajme

3 të vdekur dhe 379 raste të reja me koronavirus në Kosovë

244 TË SHËRUAR DHE 379 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.733 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 379 raste pozitive....
Lajme

Gazmend Muhaxheri i LDK’së: VV’ja s’e meriton udhëheqjen e shtetit

Nënkryeatari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri ka deklaruar se Lëvizja “Vetëvendosje” nuk meriton ta udhëheq shtetin, duke marrë parasysh qeverisjet e saja lokale në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë një tubimi në qytetin e Pejës, Muhaxheri ka thënë se LDK-ja është e vetmja forcë politike që mundet me qeverisë...
Lajme

Zgjedhjet 2021: Këtu mund ta gjeni qendrën tuaj të votimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), edhe në këto zgjedhje ka bërë publike linkun se ku mund të gjeni qendrën tuaj të votimit, duke shkruar vetëm numrin personal. KQZ çdo vit krijon listën votuese në bazë të të dhënave të Regjistrit Civil të Kosovës. Pasi që pranon të dhënat nga Regjistri...
ShowBiz

Ndahen përfundimisht Besa Gashi dhe Albert Krasniqi

Vetëm një javë pasi u raportua se “Miss Kosova 2013”, Mirjeta Shala, i dha fund martesës së saj, vjen lajmi se edhe një tjetër ish-miss i Kosovës është ndarë nga burri. Bëhet fjalë për bukuroshen Besa Gashi, e cila është shpallur “Miss Kosova” në vitin 2006. Besa e cila për...
1 2 3
Page 1 of 3