archive22 Janar, 2021 - 23:52

Lajme

Baton Haxhiu: Dëshirë e imja është që LVV me i marrë 80 ulëse

Gazetari dhe analisti i njohur kosovar, Baton Haxhiu u shprehë se ka dëshirë që LVV të marr 80 ulëse në Kuvendin e ardhshëm të Kosovës. Ai në “RTV Dukagjini” dha prognozën e tij në lidhje me zgjedhjet e 14 shkurtit, transmeton Indeksonline. “LDK nuk bien nën 20%, PDK-ja nuk bien...
Lajme

Limaj reagon pasi Nisma nuk u certifikua, ka disa fjalë PDK’në dhe LDK’në: Po dëshironi të heshtni zërin e trashëgimisë së UÇK’së

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka reaguar pasi partia e tij nuk u certifikua sot në KQZ. Përmes postimi të tij, Limaj u shprehë se PDK dhe LDK dëshirojnë që të heshtin zërin e vlerave kombëtare dhe të trashëgimisë së UÇK-së, transmeton Indeksonline. Postimi i plotë: Sonte ne kemi...
Lajme

Faqet e rrejshme “sfidojnë” policinë dhe ATK’në

As në Policinë e Kosovës e as në ATK askush nuk ka pranuar të dalë para kamere për të dhënë një përgjigje në lidhje me lajmet dhe propagandën që prodhohen nga faqet e rrejshme të cilat krijojnë edhe evazion fiskal përmes marketingut, raporton emisioni Udhëve në RTK. Në një përgjigje...
précis

Zoti na ruajt nga më e keqja!

Tregohet se një burrë i moshuar, po udhëtonte me të birin drejt një qyteti të largët. Atyre u duheshin dy ditë rrugë për të mbërritur në destinacion. Me vete kishin gomarin dhe plaçkat. Here pas here, burri i moshuar pëshpëriste aq sa e dëgjonte dhe i biri: ”Zoti na ruajt...
Lajme

14 të vdekur dhe 289 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.468 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 289 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të...
1 2
Page 1 of 2