archive21 Janar, 2021 - 17:21

Lajme

Qeveria Hoti merr disa vendime të rëndësishme për Rimëkëmbje Ekonomike

Qeveria në detyrë Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korrespondueseelektronike, mbledhja e 59 me radhë, në të cilën ka shqyrtuar dhe miratuar vendime dhe dokumente të fushave të përgjegjësive të saja kushtetuese dhe ligjore. Qeveria e...
Lajme

7 të vdekur dhe 296 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.569 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 296 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të...
Lajme

Kush po e ndalon kandidimin e Albin Kurtit në këto zgjedhje?

Sipas KQZ-së, e cila është bazuar në përgjigjen e Këshilli Gjyqësor të Kosovës, “janë 47 kandidatë nga rreth 1.080, të cilët janë shpallur fajtorë për vepër penale me një vendim përfundimtar të gjykatës në tri vjetët e fundit”, transmeton Pa Rrotlla. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, sot në një konferencë...
Shkencë

Hulumtim rreth tipareve të personalitetit dhe stilit të komunikimit!

Ndikimi i tipareve të personalitetit në stilin e komunikimit tek ofruesit e shërbimeve sociale dhe shëndetësore. Ky hulumtim bëhet në kuadër të studimeve master nga disa studente dhe ka për qëllim studimin e ndikimit dhe ndërlidhjes në mes tipareve të personalitetit dhe stilit të komunikimit tek ofruesit e shërbimeve sociale...
Lajme

Daka i reagon Konjufcës: Është bërë e lehtë ta sulmosh një nënë, grua që s’e mbron asnjë parti

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka i është kundërpërgjigjur anëtarit të Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, i cili dje tha se Daka po dëshiron ta eliminojë politikisht Albin Kurtin. Daka në një konferencë të jashtëzakonshme për medai, si asnjëherë më parë është përgjigjur ndaj deklaratës së një...
1 2 3
Page 2 of 3