archive21 Janar, 2021 - 23:55

Lajme

Limaj: Me fitoren tonë fiton zëri dhe vlera e UÇK’së

Lideri i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj ka zhvilluar një takim më qytetarë në Tusuz, vendlindjen e heroit të kombit Xhevat Berisha. Limaj duke i falenderuar bashkëluftëtarët për mbështetjen që po I dhënë, ai ka theksuar se fitorja e Nismës, është fitore e zërit dhe vlerave të UÇK-së. Statusi i plotë...
Lajme

Shala: PDK, bazament i shtetësisë së Kosovës

Anëtari i PDK-së dhe kandidati për deputet i listës së kësaj partie, Ferat Shala në emisionin “N’Kuvend” të RTK-së ka thënë se PDK-ja i ka paraprirë lindjes së shtetit të Kosovës. Ai tha se kjo parti e përgatiti opinionin dhe vendin për shpalljen e pavarësisë. “Kjo u ruajt nga lidershipi...
Lajme

Kërkohet ndihmë urgjente për Floriana Musliun

Këngëtari Labinot Tahiri në profilin e tij në facebook ka kërkuar ndihmë nga vullnetmirët për 28 vjeçaren Floriana Musliun. Musliu vuan nga sëmundja e kancerit dhe asaj i nevojiten 110 mijë euro për trajtim jashtë vendit. Tahiri në reagimin e tij ka bërë lutje që e reja të ndihmohet. Ragimi...
Op/Ed

Pesëmbëdhjetë vjet pa Presidentin Historik të Kosovës

Nga Sabit Rrustemi Në historinë dymijë e sa vjeçare të Dardanisë Antike apo të Kosovës së sotshme, kjo pjesë e Ilirisë së Moçme, ka vetëm një President historik dhe ky është Ibrahim Rugova. Populli i Kosovë ishte ai që e përzgjodhi qysh më 24 Maj 1992 si President, e rizgjodhi...
précis

Napolitano: Nëse Rugova do të kishte qenë amerikan, do të kishte pushtuar botën me diplomaci

Ish Presidenti italian, Giorgio Napolitano gjatë kohës sa ishte në pozitën e presidentit, bëhet e ditur se gëzonte respekt shumë të madh për presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. “Nëse Ibrahim Rugova dhe Arbën Xhaferi, do kishin qenë amerikanë, gjermanë apo francezë, ata do ta kishin pushtuar botën me diplomaci,...
Lajme

Babai i Rashicës del hapur në përkrahje të PDK’së

Kandidatët për deputetë nga Vushtrria në Partinë Demokartike të Kosovës kanë marrë mbështetje nga babai i futbollisti kosovar Milot Rashica, Nexhmedinit. Ai ka publikuar një fotografi ku shihet së bashku me Menduh Abazin, Xhevahire Izmakun, Kurtan Kajtazin e Isa Hajrizin. “Mbështesim njëri tjetrin PDK, Suksese Vushtrri!” ka shkruar në Rashica...
1 2 3
Page 1 of 3