archive19 Janar, 2021 - 13:54

Lajme

PSD’ja e Dardan Molliqajt vendos fytyrën e Kurtit në kontejnerë

Anëtarët e Partisë Socialdemokrate, përmes një aktiviteti kanë vendosur grafite me fytyrën e Albin Kurtit, te kontejnerët që gjenden në lagjen “Pejton”, në Prishtinë. Drilon Pireva, aktivist i kësaj partie, tha se ardhja e Albin Kurtit në pushtet është e rrezikshme. Ai tha se ndryshimi i paralajmëruar nga Kurti është...
Lajme

Pas deklaratës së liderit të AAK-së për bashkim me Shqipërinë, reagon Vuçiq – Haradinajn e quan “të fortë dhe të rrezikshëm”

“Ramush Haradinaj është një politikan serioz, i fortë dhe i rrezikshëm”. Kështu siç shkruajnë mediat serbe, mendon presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur sot për një deklaratë të re të Haradianjt për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. “Nëse ai do të ishte zgjedhur në një pozitë, dhe akoma bashkëpunon...
Lajme

“Qeverisjet e PDK’së e kanë dëshmu se ne, ato çka i premtojmë edhe i realizojmë”

Kandidati për deputet nga PDK, Bujar Cakolli, në "Info Magazine" në Klan Kosova ka thënë se ndihet krenar që është pjesë e një liste kandiduese të PDK’së, e cila kryesohet nga një intelektual me përmasa ndërkombëtare, siç është prof. dr. Enver Hoxhaj, transmeton Korrespodenti. “Jam formësuar politikisht qysh në kohën...
1 2 3
Page 2 of 3