archive19 Janar, 2021 - 23:57

Op/Ed

“Miti” zgjedhor

Shkruan: Flamur Shala Mitin nuk e gjejmë në zgjedhje, e gjejmë në legjenda a gjëkundi si ato. Dihet, në proces zgjedhor ka personazhe që besojnë në zgjedhje si në legjenda e përralla. Ata besojnë në "mitin" zgjedhor. Jo pak "personazhe zgjedhore" zgjedhjet i shohin vetëm dhe vetëm me rolin e...
Lajme

Kandidati për deputet i PDK-së ftohet nga Gjykata Speciale

Kandidati i PDK-së për deputet, Nezir Çoçaj nga Hasi i Prizrenit, është ftuar nga Gjykata Speciale. Sipas degës së OVL- së së UÇK-së në Has, Çoçaj pritet të paraqitet për intervistim ditët në vijim. “OVL e UÇK-së, dega në Has, mbështet fuqishëm njeriun e celulave të para të Ushtrisë Çlirimtare...
Lajme

Hoxhaj për çaj në familjen e Kadri Veselit në Mitrovicë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së dhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj ka vizituar familjen e Kadri Veseli në Mitrovicë. Hoxhaj ka shkruar se mungesa e Veselit në shtëpi gjithmonë është e lidhur me aktivitetin e tij patriotik. Postimi i plotë i tij: Para takimit me strukturat e PDK-së...
Lajme

Dardan Sejdiu: Po shoh kandidatë që s’kanë lidhje me Vetëvendosjen

Ish-deputeti i VV-së, Dardan Sejdiu, ka komentuar listën e kandidatëve të kësaj partie për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Në këtë listë unë shoh gjithçka dhe kurgjë. Shoh përfaqësim jashtëzakonisht të mirë potencialisht por edhe shoh pesëshe që s’kanë lidhje me Vetëvendosjen. Sepse në këto zgjedhje votohen pesë emra”,...
Lajme

9 të vdekur dhe 294 raste të reja me koronavirus në Kosovë

281 TË SHËRUAR DHE 294 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.729 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 294 raste pozitive....
1 2 3
Page 1 of 3