archive18 Janar, 2021 - 19:04

Lajme

Hoxhaj dhe Hamza në Fushë Kosovë: Përmes Planit të Rimëkëmbjes, prodhuesit nga Lugina e Preshevës do të lirohen nga tatimet doganore

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, shoqëruar nga nënkryetari i PDK-së kanë vizituar sot disa biznese në komunën e Fushë Kosovës, pronarët e të cilëve janë nga Lugina e Preshevës. Hoxhaj gjatë vizitës në bizneset e vogla dhe të mesme “M&A Carpet”, “Metal Tech” dhe “Kiki&Lighting” ka...
Lajme

Haradinaj paralajmëron referendum për bashkim me Shqipërinë

Bartësi i listës nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë prezantimit të programit qeverisës, ka folur edhe për disa tema të hapura e për të cilat përgjegjës e ka bërë Bashkimin Evropian. Ai ka thënë se nëse Kosovën e lënë duke pritur, të paanëtarësuar dhe të paintegruar,...
Lajme

“LDK’ja synon fitoren e radhës në Kosovë”

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se partia e tij, synon fitoren e radhës në zgjedhjet që do të mbahen me 14 shkurt. Këtë, Hoti e ka thënë gjatë vizitës së degës së LDK-së në Viti, ku tha se aktivistët e kësaj partie janë të gatshëm...
Lajme

Borë në shkretëtirë, temperaturat bien në minus

Qyteti i shkretëtirës Ain Sefra në Algjeri u mbulua me dëborë të mërkurën e kaluar, ndërsa temperaturat arritën -3C, shkruan DailyMail. Banorët e rajonit Aseer të Arabisë Saudite u dyndën në shkretëtirë për të parë reshjet jashtëzakonisht të rralla të borës. Një gjysmë shekulli ka kaluar që kur temperaturat në...
1 2
Page 1 of 2