archive17 Janar, 2021 - 22:46

Lajme

Bëhuni gati, na pret një mot shumë i ftoftë

Në ditët në vijim, shkaku i kushteve jo shumë të favorshme meteorologjike, në aspektin e qarkullimit ajror, koncentrimi i ndotësve ajror do të jetë më i lartë pranë sipërfaqes tokësore, e që do të përkeqësoj indeksin e cilësisë së ajrit ku do të mbetet kryesisht në vlera të dobëta dhe...
Lajme

Aliu: Ia rrofshi Rron Gjinovcit, fundërrina ju ka ardhur fundi

Analistja Luljeta Aliu e cila së fundmi është komentuar shumë për deklaratat e saj, tani i ka dalur në mbrojtje aktivistit Rron Gjinovci. Ditëve të fundit u publikuan foto që tregonin se babai i Rron Gjinovcit kishte mbështetje të madhe për presidentin Thaçi, anipse tani Rroni e kundërshton PDK-në ashpër....
Lajme

“Përçarje”: AKR kërcënon se do të largohet nga lista e LDK-së

Partia e Behgjet Pacollit, AKR, ka ‘kërcënuar’ Lidhjen Demokratikë të Kosovës se do të largohet nga lista e tyre. Renditja e kandidatëve për deputetë në listën e LDK’së, si duket ka shkaktuar pakënaqësi brenda AKR’së, parti kjo që udhëhiqet nga Behgjet Pacolli, e cila po ‘kërcënon’ me largim nga kjo...
Lajme

Sa iu besojnë qytetarët premtimeve të partive politike

Besimi i qytetarëve të Kosovës në premtimet që partitë politike i japin gjatë fushatave parazgjedhore dhe zgjedhore, është mjaft i ulët , thonë disa qytetarë të Prishtinës. Qytetarët do të jenë mosbesues edhe ndaj premtimeve që do t’u japin këto parti para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare që do të mbahen...
1 2
Page 1 of 2