archive15 Janar, 2021 - 23:11

Lajme

Djali i Ukshin Hotit: Na fal Bac, Vjosa presidente, jo Murat Jashari

Djali i Ukshin Hotit ka reaguar menjëherë pas rezultatit të fundit në të cilin Vjosa Osmani është më e preferuara e qytetarëve për presidente të Kosovës, shkruan Front Online. Andin Horti në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar sondazhin me mbishkrimin “Na fal Bac,Vjosa presidente, jo Murat Jashari. Postimi...
Lajme

Gegaj: Viti 2021, më i vështiri për Kosovën që nga lufta

Veprimtari i çështjes kombëtare që jeton dhe vepron në Gjermani, Rexhë Gegaj, në një prononcim për Korrespodentin, ka thënë se viti 2021 është më i vështiri për Kosovën që nga lufta. “Shikuar nga këndvështrim i një mërgimtari që i ka të freskëta vitet e 90-ta nën okupim dhe vitet 2000’ta...
Lajme

Garës për deputet të PDK’së i futet edhe më i përkrahuri në rajonin e Prizrenit, Nezir Çoçaj

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës nga rajoni i Prizrenit, Nezir Çoçaj, rikthehet sërish në garën për deputet. Çoçaj, në zgjedhjet parlamentare të vitit 2014 dhe 2017, ishte kandidati më i votuar nga rajoni i Prizrenit, raporton Scanner. Ai ka qenë anëtar i Komisionit Parlamentar për Arsim. Aktualisht është drejtor...
Lajme

“Hoxhaj po e pret Kurtin në debat, le ta merr edhe Osmanin me vete”

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, po thotë se subjekti që përfaqëson ka mbështetjen e shumë njerëzve për shkak të programit të saj për rimëkmëbje. Gjoshi u shpreh madje se kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj, është në pritje të përballjes televizive me kundërkandidatin e tij Albin Kurtin,...
Lajme

A do garojë për deputet i biri i Thaçit? Flasin nga PDK’ja

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, nuk është në dijeni nëse i biri i ish-presidentit Hashim Thaçi, është propozuar si kandidat për deputet në listën e këtij subjekti. Megjithatë Gjoshi, deklaroi në Info Magazine, që nëse një gjë e tillë do të ndodhte, Endrit Thaçi do të mirëpritej në...
Lajme

Donika Kadaj-Bujupi nuk do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi ka njoftuar se ka vendosur të mos garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Përmes një postimi në Facebook, Kadaj-Bujupi ka thënë se “duke mos e gjetur shprehjen e organizuar e kolektive për bindjet e mia,...
Lajme

Policia jep detaje për vdekjen e Fadil Syleviqit

Fadil Syleviqi, ish-zyrtar i Policisë së Kosovës, është gjetur sot i vdekur te Liqeni i Badovcit. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi. “Sot, më 15.01.2021, pak pas orës 14:00, policia është njoftuar për një rast që ka ndodhur në rrugën që shpie nga Mati për...
Lajme

Fadil Syleviqi gjendet i vdekur afër liqenit të Badovcit

Ish zyrtari i policisë së Kosovës, Fadil Syleviqi, është gjetur sot i vdekur te liqeni i Badovcit, kanë bërë të ditur burime policore. Mediat raportojnë se kanë kontaktuar zyrtarisht Policinë e Kosovës, por ata nuk kanë mundur ta konfirmojnë këtë, vetëm se kanë thënë se ka informacione për një vdekje...
1 2
Page 1 of 2