archive14 Janar, 2021 - 23:58

Biznes

Banka Botërore: Vaksina, motori i ekonomisë

Banka Botërore vendos vaksinën si kryefjalën e vitit 2021 në funksion të rritjes ekonomike. Në raportin e perspektivës globale, Shqipëria avantazhohet në rajon për dy aspekte siç janë turizmi dhe reformat e shpejta që duhet të kryejë për hyrjen në Bashkimin Europian. Ekonomia botërore pritet të rritet me 4% në...
Lajme

Detaje nga aksidenti në Rrugën e Kombit ku vdiqën 4 kosovarë

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në “Rugën e Kombit”, ku kanë mbetur të vdekur katër anëtarë të një familjeje nga Kosova, shkruan Reporteri.net. Mësohet se në ngjarjen e rëndë kanë mbetur të vdekur dy prindërit dhe dy fëmijët e tyre, kurse fëmija i tretë është në gjendje të...
Lajme

4 të vdekur dhe 279 raste të koronavirus në Kosovë

441 TË SHËRUAR DHE 279 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.775 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 279 raste pozitive....
1 2 3
Page 1 of 3