archive13 Janar, 2021 - 23:56

Lajme

Djali i Fatmir Limajt: Ndërkohë vlerat e UÇK’së po i mbron Urani, më kujtohet lufta heroike e tij në Counter Strike

Durim Limaj djali i kryetarit të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajt ka ironizuar me sekretarin e PDK-së, Uran Ismaili. Limaj ka shkruar se në Kosovë vlerat e luftës po i mbron Urani. “Më kujtohet si sot, lufta heroike e tij në Counter Strike!”, është shprehur ai përmes një shkrimi në Facebook....
Op/Ed

Demokracia e zhvilluar dhe drejtpeshimi politik

Shkruan: Flamur Shala Pa krah s'fluturohet. Edhe zogjtë cicërojnë ca ditë e me kohë u rriten krahët, pak, sa për drejtpeshim. Sa i natyrshëm e sa i duhur është drejtpeshimi! Është një nga dukuritë më të vjetra natyrore, që i ruan qeniet e gjalla dhe jo vetëm ato. Njeriu as...
Lajme

Gazetari Asllan Bajrami i bashkohet PDK’së

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka prezantuar aderimin më të ri në këtë parti, raporton GazetaBlic. Në një postim në Facebook, Hoxhaj ka thënë se Asllan Bajrami, gazetar, është anëtari më i pari i PDK-së. “Asllan Bajrami është gazetar shumëvjeçar, korrespondent nga Tirana, zërin dhe raportet...
Lajme

E thotë publicisti njohur: Kurti nuk mund të krahasohet me Hoxhajn

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj sot ka shpalosur planin e tij për qeverisje, me sloganin të quajtur Rimëkëmbje për Kosovën. Përmes një konference për media, Hoxhaj gjithashtu e ka ftuar Albin Kurtin në përballje me të me 5 debate, për 5 tema të ndryshme. Reagimet ishin të menjëhershmë...
Lajme

Enver Hoxhaj e fton Albin Kurtin në pesë debate televizive

Për herë të parë në historinë e zgjedhjeve mund të përjetojmë një debat ndërmjet kandidatëve për kryeministër të Kosovës. Kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj, i ka kërkuar debat publik liderit të VV-së, Albn Kurti. Në një konferencë për media, Hoxhaj ka theksuar se të gjithë e dinë se...
1 2
Page 1 of 2