archive12 Janar, 2021 - 21:30

Lajme

Dardan Islami: S’ka ndryshim pa e ndërru popullin

Analisti i mirënjohur politik, Dardan Islami, ka shprehur skepticizmin e tij se situata politike do të ndryshojë në vend pa një ndërrim edhe të shoqërisë kosovare së cilës i referohet me popull. “Nëse një parti politike… më bind se ka me ndërru popullin, i kisha besu që mundet me ndërru...
Lajme

Armend Muja aderon në Vetëvendosje

Analisti politik, Armend Muja, ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë njoftim e ka bërë të ditur kryetari i LVV-së, Albin Kurti përmes një shënimi në Facebook. Kurti i ka uruar mirëseardhje Mujës, teksa ka publikuar një biografi të rrugëtimit të tij. Statusi i plotë i Kurtit: Me Armendin njihemi qëmoti,...
Lajme

Deputeti Ferat Shala takon humanistin Halil Kastrati

Deputeti I Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook, ka njoftuar se sot kishte një takim me humanistin Halil Kastrati, raporton Korrespodenti. Në këtë takim, deputeti Shala tregon se u informuan për veprimtarinë e shoqatës bëmirëse “Jetimat e...
Lajme

Kjo fjali e Hisen Berishës e ‘elektrizoi’ sallën në Vushtrri (VIDEO)

Ish-eprori i UÇK’së në Koshare, Hisen Berisha, tani anëtarë i kryesisë së PDK’së, sot ishte në një mbledhje me strukturat e partisë në Vushtrri. Berisha në këtë takim me strukturat e PDK’së mbajti një fjalim madhështor, ku në një moment ‘elektrizon’ sallën kur thotë se në themelet e shtetit të...
Lajme

OBSH vjen me një paralajmërim të ri për COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë me dije se variant i ri i koronavirusit i shfaqur fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar është përhapur në 22 vende evropiane. Ky mutacion i quajtur B117 është më i transmetueshëm dhe shfaq një kërcënim më të madh, sidomos në një moment kur Evropa ka...
Lajme

Kjo është arsyeja pse u arrestua me forcë Dardan Molliqaj

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është arrestuar me forcë afër stacionit qendror të Policisë në Prishtinë. Kjo ka nodhur pas një aksioni të ndërmarrë nga aktivistë të këtij subjekti politik, përfshirë vetë Molliqajn, të cilët duke shkruar në muret e stacionit të Policisë kanë shprehur kundërshtinë e tyre ndaj...
Lajme

4 të vdekur dhe 279 raste të reja me koronavirus në Kosovë

431 TË SHËRUAR DHE 279 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.751 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 279 raste pozitive....
Lajme

Arrestohet Dardan Molliqaj dhe disa anëtarë të tjerë të PSD’së

Policia e Kosovës, ka arrestuar disa aktivistë të Parisë Socialdemokrate, të cilët kishin organizuar një aksion simbolik para Policisë. Qëllimi i këtij aksioni të PSD-së, ishte kundërshtimi i vendimit për t’i dënaur qytetarët për mos respektim të masave anti-Covid, ndërsa që partive politike po ju lejohet mbajtja e takimeve para...
Lajme

Osmani në Bruksel, takohet me Komisionerin për Zgjerim

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani është pritur në takim në Bruksel nga Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. Gjatë ditës, Osmani do të takohet edhe me David Sassolin president i Parlamentit Evropian. Ndërkaq në mbrëmje , ushtruesja e detyrës së presidentes do të jetë...
1 2
Page 1 of 2