archive11 Janar, 2021 - 22:50

Lajme

Biden merr dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, ka marrë sot dozën e dytë të vaksinës antiCOVID, transmeton Gazeta Sinjali. Pas marrjes së vaksinës, Biden tha se ka besim tek ekipi i tij për rritjen e shkallës së vaksinimit pasi që të marrë detyrën me 20 janar të këtij viti. Ai...
Shkencë

Coronavirusi është veç fillimi, derisa po shkatërrojmë planetën tonë, shkencëtarët paralajmërojnë: Pandemitë do të jenë shumë të shpeshta

Shkencëtarët vazhdimisht paralajmërojnë që faktorët e njëjtë që kanë çuar në rrezikimin e kafshëve dhe shkatërrimin e pyjeve dhe ndryshimet klimatike, do të qojnë deri te pandemitë e reja siç është rasti edhe me COVID-19, kurse mënyra e njëjtë për t’u parandaluar ato është ndryshimi në nivel institucional dhe mbrojtja...
Lajme

Gazetari i RTK’së aderon në PDK

Profesori i Universitetit të Prishtinës dhe gazetari Arben Fetoshi që është i angazhuar në Radio Kosovë iu është bashkuar PDK-së. Këtë e ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj përmes një konference për shtyp. Derisa ka shpalosur veprimtarinë e tij, Hoxhaj ka thënë se...
Lajme

Koalicioni AAK-VV, është i mundshëm

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha se koalicioni në mes AAK-së dhe Vetëvendosjes është i mundur. “Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme sa na përket neve. Varet vullnet i Vetëvendosjes. Ata e vlerësojnë a kanë nevojë ose jo nëse i fitojnë zgjedhjet...
1 2 3 4
Page 1 of 4