archive10 Janar, 2021 - 22:09

ShowBiz

Julian Deda ndërpret emisionin bëhet qull nga Moderatori!

Aktori i Klanifornias që shfaqet çdo të diel ne 'Tv Klan' në Shqipëri ishte mysafir në emisionin shumë të shikuar në Kosove "Kojshia Show" që shfaqet çdo të diel ne RTK. Julian Deda sprovon veten me disa lojra, por behet qull me ujë nga moderatori dhe detyrohet ta nderpresë lojën....
ShowBiz

Në shtrat me Arbnora Ademaj: Të dashurin shqiptar apo të huaj?

Skemës programore të RTV Dukagjini, prej mbrëmë, i është shtuar edhe një emision i ri – ‘SHOW TIME’ me Blerta Veseli, prodhim i Gazetës Online ‘Reporteri.net’. Arbnore Ademaj ka qenë një nga të ftuarit e parë të këtij emisioni, duke u përgjigjur në pyetjet e intervistës “Në shtrat me…”. E...
Sporti

Ismet Munishi zyrtarizohet si analist tek ky televizion

Televizionit “ATV” i është bashkuar sot edhe trajneri, analisti më i famshëm shqiptar Ismet Munishi. Kjo është konfirmuar nga vetë televizioni “ATV” përmes një video promovuese në faqen e saj zyrtare në facebook. Munishi apo i njohur si ‘BABA’ ma karizmin e tij ka arritur që të këtë një popullaritet...
Sporti

Alpinistja Arineta Mula vrapon 7 kilometra zbathur

Derisa Kosovën e ka mbuluar bora dhe temperaturat janë në minus, kjo gjë nuk po paraqet problem për alpinisten kosovare Arineta Mulën. Alpinistja Arineta Mula ditën e diele e ka nisur me vrapimin e zakonshëm që e bën me grupin e vrapimit “Kosova Trail Running Association”, në malet e Gërmisë....
Lajme

Zemaj: Kemi siguruar 1 milion e 220 mijë vaksina antiCOVID

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se Kosova ka arritur të sigurojë 1 milion e 220 mijë vaksina antiCOVID. Këtë Zemaj e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook. “Edhe një herë ju siguroj qytetarë të vendit tim që tashmë kemi siguruar 1,220,000 vaksina...
Lajme

Kryeministri Hoti i thur lavde Gjakovës

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti ka vizituar qytetin e Gjakovës. Në postimin që e ka bërë në rrjetet sociale, Hoti i ka thurur lavde qytetit të Gjakovës, transmeton Indeksonline. “Gjakovë, të kam jetuar në shkollë të mesme dhe të falënderoj për krejt çka kam mësuar nga ti”, tha...
1 2
Page 1 of 2