archive9 Janar, 2021 - 22:35

Lajme

“LDK është themeluesja dhe garantuesja e shtetit të Kosovës”

Kandidati për Kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar sonte Komunën e Prizrenit, ku është takuar me anëtarë e simpatizantë. Hoti me këtë rast, shkruan se Prizreni është shpirti i përhershëm i historisë shqiptare, ndërsa potencon se iu premtua mbështetje ndaj LDK-së në zgjedhjet e...
Op/Ed

Mendimi politik a puna ndryshe për të shijuar lirinë

Nga Flamur Shala Liria e fituar e liria e shijuar nuk janë një. Ndërsa e fituara është e përbashkëta jonë sublime, e shijuara është e përbashkëta jonë individuale. Nuk mund të ketë të shijuar, pa liri të fituar. E fituara bëhet me sakrifica sublime, e shijuara me demokraci. Pjesëmarrësit sublimë...
Lajme

Mobilizohet NISMA në Dragash

NISMA Socialdemokrate ka nisur të mobilizohet për zgjedhjet të cilat do të mbahen më 14 shkurt, raporton Korrespodenti. Anëtarë të NISMA’s kanë falënderuar qytetarët e Dragashit për mikëpritjen, ku përmres një foto kanë treguar se kanë nisur mobilizimin në këtë komunë. Në foto shihen anëtarë të NISMA’s nga komuna e...
Lajme

7 të vdekur dhe 259 raste të reja me koronavirus në Kosovë

613 TË SHËRUAR DHE 259 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.531 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 259 raste pozitive....
Lajme

Është dashur që edhe Kurtit t’i mbyllen llogaritë sikurse Trumpit

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Bajram Gecaj, ka ironizuar me vendimin e rrjeteve sociale që t’ia pezullojnë llogaritë presidentit amerikan Donald Trump. Ai ka thënë se ato nuk janë fer, pasi sipas tij, llogaritë është dashur t’i mbyllen edhe zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas tij, edhe Vetëvendosjes është...
1 2
Page 1 of 2