archive8 Janar, 2021 - 14:51

Lajme

Rrahen katër persona në Fushë Kosovë, dy përfundojnë në spital

Një rrahje e rëndë ka ndodhur sot në rrugën “Nënë Tereza” në Fushë Kosovë. Sipas policisë në rrahje janë përfshirë katër persona. Lidhur me rastin kanë kërkuar trajtim mjekësor dy persona. Informata e plotë e policisë: Rreth orës 12:00 është raportuar për një rrahje në progres në rrugën ‘’Nëna Terezë’’...
Lajme

Pamje: Komoranin e mbulon uji

Reshjet e shiut kanë rënduar situatën në disa vende të Kosovës, e ku edhe janë vërshuar disa shtëpi e prona. Reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur edhe Komoranin. Ditë më parë Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar vërshime. “Reshjet e shiut, të cilat pritet të fillojnë gjatë orëve të pasdites së...
Lajme

Trump pranon publikisht humbjen, dhunën në Kapitol e quan të neveritshme

Presidenti Donald Trump të enjten dënoi mbështetësit e tij të dhunshëm që sulmuan Kapitolin të mërkurën dhe pranoi humbjen ndaj rivalit të tij demokrat, Presidentit të zgjedhur Joe Biden. Në një video-mesazh të ri, Presidenti Trump tha se tani që Kongresi ka certifikuar rezultatet,”administrata e re do të inaugurohet më...
Lajme

Kur pritet të kemi reshje bore në Kosovë?!

Kosova ende gjendet nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta ajrore që vijnë Mesdheu së bashku me masat e lagështa ajrore ciklonike. Këto ditë do të kemi kryesisht reshje shiu, ndërsa në viset malore reshje bore. Në disa rajone ka gjasa për reshje të përziera ose reshje bore, por në...
1 2
Page 2 of 2