archive8 Janar, 2021 - 23:13

Lajme

Alarmon kryeministri Hoti: Varianti i ri i Covid po përhapet me shpejtësi

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka bërë thirrje për kujdes maksimal përgjatë ditëve në vijim, meqë ka thënë se varianti i ri i koronavirusit po përhapet me shpejtësi. Hoti, në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shpërndarë edhe listen e komunave në bazë të rrezikshmërisë së transmetimit, pas njoftimit të...
Lajme

Rëndohet situata nga përmbytjet, kërkohet ndihma e ushtrisë

Reshjet e shumta kanë rënduar situatën edhe në Shkodër pasi gjatë natës ka patur rritje të nivelit të ujit në shkarkimet për shkak të reshjeve në lumin Drin e Bunë. Hidrometri në Lumin Buna tregon rritjen e nivelit në 5.80cm. Ndërkohë rruga e Obotit është e pakalueshme për shkak të...
Lajme

Të reshurat e mëdha të shiut, 5 komuna në gjendje më të rëndë

Ministri në Detyrë i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka thënë sot se pas reshjeve në Kosovë ka kërkuar ngritjen e gatishmërisë në nivel kombëtar të Agjencisë për Menaxhimin e Emergjencave. Veliu përmes Facebook-ut ka thënë se janë duke e përcjellë më vëmendje të shtuar gjendjen aktuale të vërshimeve të...
Lajme

5 të vdekur dhe 321 raste të reja me koronavirus në Kosovë

564 TË SHËRUAR DHE 321 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.648 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 321 raste pozitive....
1 2
Page 1 of 2