archive7 Janar, 2021 - 23:58

ShowBiz

Bleona merr vaksinën anti-covid

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqej me uniformën e një infermiereje tregoi se ka marrë vaksinën anti-covid. Bleona gjithashtu publikoi edhe fletë-lëshimin e lëshuar pas marrjes së vaksinës, teksa i sugjeroi të gjithë ata që kanë mundësinë ta marrin sa më shpejt...
Lajme

Kur do t’i marrin punëtorët 900 euro-t? Flasin nga Ministria

Rreth 40 mijë punëtorë që kanë humbur punën përgjatë pandemisë janë në pritje të 900 eurove nga Ministria e Financave. Edhe pse Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike është votuar, këto mjete ende nuk kanë kaluar në llogari të këtyre punëtorëve. Nga Ministria e Financave po thonë se Qeveria nuk ka lëshuar...
ShowBiz

Julian Deda bëhet ‘qull’ në Kojshia Show

Është publikuar promo e emisionit të parë të sivjetmë nga emisioni Kojshia Show, ku mysafiri i parë në 2021 është aktori i njohur nga Shqipëria, Julian Deda, transmeton Korrespodenti. Siç edhe mund të shihni në videon e më poshtme, në këtë emision do të ketë të papritura. Më poshtë ju...
Lajme

“Erdogan i përfshirë personalisht në shërimin e kosovarëve, të lënduar në Ferizaj”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan është përfshirë direkt në shërimin e të lënduarve në Ferizaj. Kjo është bërë e ditur nga kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj. “Falënderoj përzemërsisht presidentin e Turqisë, Erdoğan, këshilltarin e tij, Sabri Demiri dhe ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çağrı Sakar, të cilët personalisht janë...
Lajme

Zuckerberg nuk ia kthen llogarinë në Facebook, Trumpit

Themeluesi i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se llogaria e Donald Trump do të pezullohet për pjesën e mbetur të mandatit të tij në detyrë. “Ne besojmë se rreziqet e lejimit të presidentit të vazhdojë të përdorë shërbimin tonë gjatë kësaj periudhe janë thjesht shumë të mëdha”, ka thënë Zuckerbergu....
Lajme

6 të vdekur dhe 309 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga IKSHPK për 24 orët e fundit: 601 TË SHËRUAR DHE 309 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.417 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të...
Lajme

Biden zyrtarisht president, ky ishte plani i tij për Kosovën

Joe Biden tashmë është edhe zyrtarisht president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pasi Senati ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve presidenciale. Një vendim i tillë i Senatit ka ardhur pas një dite të keqe për demokracinë amerikane, që erdhi si pasojë e përkrahësve të Trumpit të cilët dh u futën...
1 2
Page 1 of 2