archive6 Janar, 2021 - 14:14

Lajme

Analisti Ardian Kastrati, zyrtarisht në PDK

Analistit Ardian Kastrati i sot ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës. Kjo u bë e ditur në një konferencë për media të PDK-së. Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se PDK-ja është parti e vlerave që gjithmonë i ka hapur dyert për intelektualët e...
Lajme

PDK, LVV dhe AAK bëhen bashkë (FOTO)

Gjatë ditës së sotme përmes rrjetit social instagram deputetja nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu- Kodra ka postuar një foto nga vrapimi në Gërmi. Së bashku me Deliun ishte edhe deputetja nga radhët e VV-së, Mimoza Kusari-Lila dhe deputetja nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi. Deliu bashkangjitur me foton ka...
Lajme

Ramadani: Kemi planfikuar vaksinim për tërë popullatën

Drejtori i IKSHP-së, Naser Ramadani ka thënë se Kosova ka ndërtuar një strategji rreth imunizimit të vaksinës Anti-COVID e cila do të fillojë së shpejti. Në një konferencë për media lidhur me vaksinat kundër koronavirusit, Ramadani theksoi se janë bërë përgatitjet edhe për thirrjen e personave në termin të caktuara...
Lajme

Ministri Zemaj jep detaje rreth vaksinës antiCovid

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se Qeveria e Kosovës ka ndarë 40 milionë euro për vaksinat anticovid19. Zemaj në konferencë për media ka thënë se vaksinat e Pfizer kundër Covid19 do të arrijnë në Kosovë në fillim të muajit shkurt. Ai tha se Kosova do të...
Lajme

Gjykata Speciale merr vendim për Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn

Gjyqtari i procedurës paraprake, Nicollas Guilloi ua ka vazhduar paraburgimin dy krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj. Me këtë rast, Guillou ka kërkuar nga palët që deri më 1 shkurt të dërgojnë parashtresat e tyre për lirim me kusht, pra deri në rishikimin tjetër të paraburgimit....
1 2 3
Page 2 of 3