archive6 Janar, 2021 - 23:28

Op/Ed

“Ju akuzoj, se bashkë me programet tuaja jeni përgjegjësit kryesorë të kalbjes kulturore të vendit tonë”

Nga Marco Galice Barbara D ‘ Urso, Maria De Filipi, Alfonso Signorini, Alesia Marcuzzi dhe gjithë anën e bolgisë suaj të brendshme… Ju akuzoj. Ju akuzoj, se jeni ndër përgjegjësit kryesorë të kalbjes kulturore të vendit tonë, ngritjes sociale, korrupsionit dhe korrupsionit moral, destabilizimit mendor të gjeneratave të reja, varfërimit...
Lajme

Shpërndahet Kuvendi, Kosova mban zgjedhjet më 14 shkurt

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani ka marrë vendim që më 14 shkurt të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme. Zyra e Presidencës ka njoftuar se u.d e presidentit Vjosa Osmani ka shpërndarë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës dhe i ka caktuar zgjedhjet parlamentare të parakohshme për 14 shkurt....
Lajme

2 të vdekur dhe 301 raste të reja me koronavirus në Kosovë

457 TË SHËRUAR DHE 301 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 301 raste pozitive....
1 2 3
Page 1 of 3