archive5 Janar, 2021 - 23:41

Shkencë

Toka po rrotullohet më shpejtë se asnjëherë më parë

Koha është duke kaluar më shpejtë tani sa që ka kaluar gjatë gjysmëshekullit të kaluar, zbulojnë të dhënat zyrtare të kohëmatësve. Rrotullimi i Tokës është më i shpejtë se normalisht, dhe si rezultat dita është duke zgjatur shumë më pak gjatë 24 orëve. Kohëmatësit e botës tani janë duke diskutuar...
ShowBiz

Miss shqiptarja ‘godet’ me foto në Instagram

Ajo para disa ditëve ka marrë kurorën e më të bukures shqiptare. Jemi duke folur për Behare Maksutajn, e zgjedhur si ‘Miss Shqiptarja në Botë’ për vitin 2020. Modelja e cila tani është pjesë edhe ‘Gecjan Fashion Group’, së fundmi ka realizuar disa foto mjaftë atraktive të cilat i ka...
Lajme

Agim Veliu ofendoi rëndë Vjosa Osmanin, Naim Maloku ja jep ‘hakun’ këtij të fundit, i thotë je njeri i poshtër!

Reagime të shumta ka ngjallur reagimi i ministrit të Brendshëm, Agim Veliut, ndaj Vjosa Osmani, rreth trashësisë së trupit. Politikani dhe ish-deputeti, Naim Maloku e ka quajtur të poshtër këtë deklaratë. “E fyeni paturpësisht një intelektuale të spikatur, një grua dhe nënë shqiptare vëtem që po jua rrezikon pushtetin. Po...
Lajme

Shpërthim në Ferizaj, mbi 20 të lënduar

Në një restorant në lagjen “The village” në Ferizaj, është raportuar për një shpërthim. Lajmin për Reporterin e ka konfirmuar major Qazim Reka. Reka ka thënë se deri te shpërthimi ka ardhur si pasojë e një bombole gazi. Reka nuk ka dhënë detaje për numrin e të lënduarve, po kryeprokurori...
Lajme

4 të vdekur dhe 199 raste të reja me koronavirus në Kosovë

430 TË SHËRUAR DHE 199 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.282 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 199 raste pozitive....
Lajme

Kosova siguron 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se Kosova ka siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer. Zemaj përmes një postimi në Facebook ka shkruar se konfirmimin për sigurimin e këtyre vaksinave e kanë dhënë përfaqësuesit e Pfizer gjatë një takimi virtual të mbajtur sot me ta. “Krahas...
Lajme

Enver Hoxhaj: Sot i kemi tre aderime, do të jenë befasi e madhe

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës (PKD), Enver Hoxhaj ka konfirmuar se në listën e kësaj partie për deputet do te ketë edhe emra ta shqiptarëve nga Lugina e Preshevës. Ai ka folur edhe për mundësinë që Gent Cakaj t’i bashkohet PDK’së. “Unë nuk arrit që të flas...
1 2
Page 1 of 2