archive4 Janar, 2021 - 22:51

Lajme

Ky është 21-vjeçari i cili u ther me thikë sonte në Prishtinë

Një 21-vjeçar është therur me thikë sonte rreth orës në lagjen “Emshir” në Prishtinë. 02 Press mëson nga burimet e saja se i plagosuri është Albin Binakaj, nga fshati Drenoc i Deçanit. 21-vjeçari është duke u trajtuar në Klinikën Emergjente në QKUK dhe sipas mjekut kujdestar, Avdush Bajgora, ai ka...
Interesante

Objekti misterioz shfaqet edhe në Kanada

Një objekt misterioz metalik është shfaqur në Kanada, teksa ishte vënë re për herë të parë pak javë më parë në shkretëtirën e Utah. Monoliti misterioz u zbulua dje në Toronto nga kalimtarë të rastit, të cilët nxituan të shkrepnin disa fotografi për shkak të kureshtjes. Objekti i çuditshëm rreth...
Lajme

Çka pritet të ndodhë në vitin 2021 nga Gjykata Speciale?

Gjykata Speciale ishte faktori determinues i zhvillimeve politike gjatë vitit që lamë pas. Një situatë e tillë pritet të vazhdojë edhe gjatë vitit 2021. Gjatë këtij viti priten një sër zhvillimesh që ndërlidhen me punën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar. Menjëherë me 2 janar Prokurorët dhe Gjykatësit e Dhomave...
Lajme

Kreu i Oksfordit merr vaksinën ndaj coronavirusit

Kreu i programit të Oksfordit për vaksinën ndaj coronavirusit, mori dozën e parë në Britani pas nisjes së fushatës së dytë imunizimit masiv. Andrew Pollard, në prani të Princit William, tha se vaksinimi vjen në një moment kritik në përballjen me pandeminë dhe nënvizoi se kjo sjell shpresë për vendin...
Lajme

Albin Kurti, lideri më i pëlqyer në Facebook

Viti 2020 ishte padyshim një vit i vështirë për të gjithë, por edhe me jo pak zhvillime interesante në Kosovë. Dardha Solutions ka publikuar renditjen e faqeve të politikanëve kosovarë në Facebook sipas aktivitetit për vitin 2020, bazuar në të dhënat e CrowdTangle – platforma më e njohur për matje...
Lajme

E rëndë/ Koronavirusi ia merr jetën 19 vjeçarit nga Mitrovica

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.050 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 169 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të...
1 2
Page 1 of 2