archive2 Janar, 2021 - 23:30

Lajme

Variant i ri koronavirusit përhapet në 33 shtete

Më shumë se 9500 persona humbën jetën nga koronaviorusi në ditën e parë të vitit të ri. Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të mbeten vendi me situatën më të vështirë, teksa kanë tejkaluar shifrën e 20 milionë personave të infektuar dhe 356 mijë viktimave, 2100 prej tyre vetëm në...
Lajme

Aktivitet në Prizren në mbështetje për Çlirimtarët

Një aktivitet në Prizren nga ata që i vlerësojnë Çlirimtarët dhe themelin e Shtetit të Kosovës - UÇK. Udhëtimi nga Tirana në Prishtinë, do ishte i pamundur pa këta burra (UÇK) e shumë të tjerë në mbarë Shqiptarinë. Poashtu udhëtimin nga Prishtina, Prizreni e mbarë Kosova 🇽🇰 vështirë i mundur...
Lajme

Bëni gati çadrat: Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë gjatë ditës së nesërme në vend. IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...
Lajme

“Corona është këtu dhe këtu do të mbetet!”

Kancelarja ia kushtoi pothuajse të gjithë fjalimin e saj për Vitin e Ri pandemisë Corona. Dhe ia doli të përqendrohet tek gjërat më të rëndësishme – hallet, fati dhe frika e njerëzve. Angela Merkel ka të drejtë: diçka ka ardhur, ka ardhur në të gjithë botën gjatë vitit 2020, diçka...
1 2
Page 1 of 2