archive30 Dhjetor, 2020 - 22:26

Lajme

Mësohet motivi i vrasjes së katërfishtë në Viti!

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë, ku dyshohet se një burrë ka vrarë gruan dhe dy djemtë e tij. Burime të sigurta brenda prokurorisë në Gjilan thanë për Express se arsyeja që çoi deri tek vrasja është një konflikt që kishin pasur çifti...
Lajme

7 të vdekur dhe 234 raste të reja me koronavirus në Kosovë

564 TË SHËRUAR DHE 234 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.181 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 234 raste pozitive....
Lajme

Musliu: PDK s’ka vija të kuqe për VV’në

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka thënë se partia e saj nuk ka vija të kuqe për asnjë parti tjetër, përfshirë edhe Lëvizjen Vetëvendosjen me të cilën vazhdimisht kanë pasur përplasje. Në një deklaratë për KP-në, Musliu ka thënë se në PDK s’është diskutuar për koalicione parazgjedhore...
Lajme

Vaksina Oxford/AstraZeneca miratohet për përdorim

Vaksina kundër koronavirusit, e krijuar nga shkencëtarët e Univeristetit të Oksfordit, është miratuar për përdorim në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo shënon një pikë të madhe kthese, që do të çojë në zgjerimin e fushatës së imunizimit, shkruan BBC. Mbretëria e Bashkuar ka porositur 100 milionë doza nga prodhuesi AstraZeneca -...
1 2
Page 1 of 2