archive29 Dhjetor, 2020 - 22:12

Lajme

Haradinaj: Ta nisim ushtrinë drejt Kroacisë

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që të ndihmojnë Kroacinë e cila sot u godit nga tërmeti. Ai ka kërkuar që drejt Zagrebit të niset Task-Forca për kërkim-shpëtim e Ushtrisë së Kosovës drejt Kroacisë. “Kroacia është në situatë kritike pas disa tërmeteve që ndodhën dy...
ShowBiz

Behare Maksutaj zgjidhet ikona e bukurisë shqiptare për vitin 2020

Agjencioni me i madhe ndërkombëtar i modeës 'Gecjan fashion Group' me producent Ilir Geci, realizoi për 7 javë me rresht eventin me të madh të modës të mbajtur ndonjëherë në botën shqiptare 'Miss Shqiptarja ne Bote 2020' Për 7 javë vajzat shqiptare nga shumë vende të botës sfiduan njëra tjetre,...
Lajme

Ambasadorja amerikane me fjalë të mira për Gent Cakajn

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas ndryshimeve të sotme në Qeveri. Kim ka falënderuar Gent Cakajn për forcimin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri. “Faleminderit Gent Cakaj për të gjitha përpjekjet tuaja për t’u forcuar marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Shqipërisë, përfshirë NATO-n si aleatë. Miqësia...
Lajme

Aksident i rëndë në Qylagë të Lipjanit

Katër persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur sot rreth orës 12:00 në fshatin Qylagë të Lipjanit. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Sipas saj, të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor. “Rreth orës...
Lajme

E frikshme, tërmeti lëkund veturat në parkingun e Kroacisë

Kroacia është goditur në mesditën e sotme nga një tërmet që thuhet se ishte 6.3 shkallë të Rihterit. Epiqendra ishte 3 kilometra nga Petrinja, por ajo u ndie në të gjithë Kroacinë. Pjesa më e madhe e Zagrebit ka mbatur pa energji elektrike, trafiku është bllokuar, qytetarët kanë dalë jashtë...
Lajme

8 të vdekur dhe 109 raste të reja me koronavirus në Kosovë

454 TË SHËRUAR DHE 109 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 744 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 109 raste pozitive....
Lajme

Pamje dramatike nga termeti në Kroaci

Kroacia Qendrore është goditur nga një termet. Zagrebi “u trondit” për 20 sekonda dhe epiqendra ishte në Banja. Epiqendra ishte afër Petrinjas dhe shkalla e tërmetit ishte 6,2 ballë të Rihterit, raporton Shërbimi Sizmologjik i Republikës së Kroacisë, transmet IndeksOnline Skenat e para nga Petrinja janë vërtet dramatike, ka shumë...
1 2
Page 1 of 2