archive28 Dhjetor, 2020 - 20:13

Lajme

Hoxhaj bisedon me këshilltarin kryesor të Merkel, ja çka biseduan

U.D së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në FB ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin kryesor të kancelares gjermane Angela Merkel, Jan Hecker. Ai thotë se kanë biseduar për situatën politike në Kosovë e rajon, por edhe për nivelin e ri të marrëdhënieve...
Lajme

I ofruan mbështetje, Bekim Jashari falënderon publikisht AAK’në

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka bërë të ditur se do ta përkrahë kërkesën e Kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, për rritjen e buxhetit të kësaj komune. Këtë gjë e ka vlersuar lartë, kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari. Ai ka falënderuar gjeneralin Daut Haradinaj...
Lajme

Analisti Faton Avdullahu aderon në PDK

Analisti Faton Avdullahu ka aderuar sot në Partinë Demokratike të Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së kryetarit të kësaj partie dhe kandidatit për kryeministër, Enver Hoxhaj, në një konferencë për media. Hoxhaj ka thënë se ardhja e tij tregon se PDK-ja është shtëpi e madhe...
Lajme

Në Kuvend propozohet ndarja e 100€ për çdo qytetarë!

Deputeti i AAK-së, Gazmend Abrashi ka thënë se kërkuar që në buxhet të përfshihen edhe shpërndarja nga 100 euro për qytetarët. Abrashi thotë se mënyra më e lehtë e shpërndarjes së mjeteve është duke u bazuar në numrin e anëtarëve të familjes. “Kjo do të jetë ndihmë direkte gjithëpërfshirëse bazuar...
Lajme

8 të vdekur dhe 181 raste të reja me koronavirua në Kosovë

407 TË SHËRUAR DHE 181 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.002 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 181 raste pozitive....
Lajme

Kjo kompani shpërblen me nga 50 Euro bonus të gjithë punëtorët!

Me propozim të Kryeshefit Ekzekutiv, sot Bordi i Drejtorëve i ndërmarrjes KRM “UNITETI” ka marrë vendim që t’i shpërblej me nga 50 euro bonus për fundvit të gjithë punëtorët e kompanisë. Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi nga vetë kompania. “Kjo traditë e filluar vitin e kaluar, ka...
1 2
Page 1 of 2