archive27 Dhjetor, 2020 - 22:12

Lajme

Gjykata merr vendim për sulmuesin e Valon Sylës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të këtij rajoni për caktimin e masës së paraburgimit kundër Bashkim Jupës, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht gazetarin Valon Syla, më 22 dhjetor të këtij viti, shkruan Gazeta Sinjali. Burime të Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë Themelore në Prishtinë...
Lajme

Nëna e ish-presidentit Thaçi me COVID-19 e shtrirë në Infektivë

Nëna e presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçi, është shtrirë gjatë ditëve të fundit në Klinikën Infektive në QKUK. Ajo thuhet se është infektuar me COVID-19, dhe se gjendja e saj shëndetësore është stabile. Nënës së ish-presidentit Hashim Thaçi, Hyra Thaçit, i është përkeqësuar gjendja shëndetësore së fundmi. Ajo ka kërkuar...
Lajme

Vaksinat antiCovid në veri, Milaim Zeka: Politikanët tanë janë hipokritë, Albin Kurtin e ‘bombarduan’ për 1000 teste

Gazetari Milaim Zeka, përmes një video ka kritikuar qasjen e politikanëve rreth vaksinave antiCovid të cilat po jepen në veriun e Mitrovicës, raporton portali Parrotlla. Zeka tha se është e lehtë me kontstu që këta politikanë janë hipokritë, pasi që nuk po e pranojnë haptazi realitetin e hidhur se 17...
Lajme

Kinë, së paku 7 të vrarë në një sulm me thikë

Të paktën shtatë persona u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën në një sulm me thikë në verilindje të Kinës, njoftoi media shtetërore, transmeton Anadolu Agency (AA). Sulmi në qytetin Kaiyuan në provincën Liaoning u krye para një saune dhe banje. I dyshuari, i identifikuar nga media me mbiemrin...
Lajme

Kurti i bindur: Do t’i fitojmë 2/3 e votave

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka parashikuar rezultatin e zgjedhjeve të ardhshme duke thënë se partia e tij do t’i marr 2/3 e votave, shkruan Gazeta Sinjali. “Saherë të mundohen ta ndalin Lëvizjen me hile ajo do të rritet. Le të shërbejë kjo si mësim, me intriga me shërbime...