archive26 Dhjetor, 2020 - 22:22

Lajme

Kosova mbulohet nga bora

Në vise të caktuara të territorit të vendit tashmë ka filluar bora e parë për këtë sezon dimëror. Njëjtë ka ndodhur edhe në Dragash, Prizren, Lipjan, Prishtinë, Malishevë, e në vende të tjera. Në disa pamje të publikuara nga Meteo Ballkan, shihet se si tanimë në këto komuna po bien...
Lajme

Zemaj e cilëson të suksesshëm menaxhimin e pandemisë COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në konferencën e fundvitit ka thënë se kanë shënuar sukses në menaxhimin e pandemisë dhe se kanë dhënë shembull në menaxhim. Para se të bëjë një prezantim të gjerë të aktiviteteve të zhvilluara në periudhën qershor–dhjetor i ka nderuar me një minutë heshtje punonjësit shëndetësorë...
Lajme

Uran Ismaili: Vaksinimi në veri, goditje për sovranitetin e Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka thënë se vaksinimi kundër COVID-19 që ka filluar në veri të vendit nga Qeveria e Serbisë është një goditje për sovranitetin e shtetit të Kosovës dhe fyerje e rëndë për qytetarët. Ismaili përmes një konference për media ka...
1 2
Page 1 of 2