archive24 Dhjetor, 2020 - 21:49

Lajme

Bëhuni gati, afrohen reshjet e borës në Kosovë

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të ndikoj në prishjen e ekuilibrit termik në të dy vlerat ekstreme. Nga ana tjetër vranësirat të cilat gjenden për momentin mbi territorin tonë do të dendësohen dhe do të...
ShowBiz

Gold AG paralajmëron “Shqiptar 3”?

Gold Ag ka komentuar deklaratën e gazetarit Valon Syla. Kanosjen ndaj gazetarit Valon Syla për shkak të deklaratave të tij për diasporën u komentuan pothuajse nga të gjithë. Kishte prej atyre të cilët i dhanë përkrahje dhe e dënuan aktin e shprehur ndaj gazetarit por kishte edhe prej atyre që...
Lajme

Labi kandidon për deputet, cilës parti do t’i bashkohet?

Labinot Tahiri ka njoftuar se do t’ia mësyjë sërish garës për deputet, shkruan Reporteri.net. Labi ka thënë se sa ishte deputet nuk është korruptuar asnjëherë dhe as nuk ka synuar të bëhet i tillë. Ai është shprehur se ka vazhduar me bamirësi edhe gjatë kohës sa ishte përfaqësues i popullit...
Lajme

6 të vdekur dhe 309 raste të reja me koronavirus në Kosovë

546 TË SHËRUAR DHE 309 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.287 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 309 raste pozitive....
Lajme

Hoti jep një lajm të mirë, tregon kur do të “zhduket” pandemia

Kryeministri Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj kanë vizituar SHSKUK-në. Ai fillimisht ka falënderuar të gjithë stafin shëndetësor për punë e palodhshme që nga muaji mars, pas shfaqjes së rasteve të para me Covid-19 në Kosovë. Ai shtoi se për 3-4 muaj do të “zhduket” Covidi-19. “Jemi para...
Lajme

Prishtina International Theater Festival mbyll edicionin e katërt, çmimi kryesor i festivalit shkon në Kroaci

Në një ceremoni solemne të organizuar në Kolegjin AAB, për ndarjen e çmimeve për fituesit, u mbyll edicionin i katërt i Prishtina International Theater Festival 2020 (PITF 2020) Prishtinë, 24 dhjetor 2020 - Ndonëse në kushte të jashtëzakonshme, për shkak të pandemisë Covid-19, Prishtina International Theater Festival, mbrëmë ka mbyllur...