archive23 Dhjetor, 2020 - 23:51

ShowBiz

Publikohet promo e “Kojshia Show Festive 2021”

Është publikuar promo e edicionit festiv të Vitit të Ri nga emisioni Kojshia Shoë. Siç edhe mund të shihni në videon e më poshtme, në këtë emidion do të ketë të ftuar emra të njohur të jetës publike në Kosovë, si Milaim Zeka, Naim e Mihrije Braha, e emra të...
Lajme

Konjufca: Nuk e përjashtojmë koalicionin me PDK’në

Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje, Konjufca u shpreh i bindur se pas zgjedhjeve konstalacioni politik në Kosovë do të ndryshojë. Konjufca ka thënë se nuk e përjashton koalicionin në Partinë Demokratike në zgjedhjet e parakohshme, por nuk e favorizon atë, shkruan IndeksOnline. “Nëse ne themi LDK-ja është e keqe...
Lajme

Prognoza e Nexhmedin Spahiut për zgjedhjet e reja: Dihet fituesi

Njohësi i çështjeve politike, Nexhmedin Spahiu për Gazeta Blic thekson se gara për vendin e dytë tashmë është interesante. Ai parashikon se LDK-ja mund të ketë rënie të madhe dhe të shkojë në të njëjtën përqindje sa AAK-ja. VV sipas tij do të dalë partia e parë nga zgjedhjet. “Besoj...
Lajme

Valon Syla bën dallimin e “gërrnaçave” të diasporës

Gazetari Valon Syla, ka shpjeguar fjalën “gërrnaç” dhe diasporë, duke treguar se për kë e ka pasur kur ai e ka përdorur fjalinë “gërrnaç”, shkruan Gazeta Metro. Valon Syla, gazetari i cili u sulmua dje nga një mërgimtar nga Zvicra ka treguar pse i quan gërrnaça ata, si dhe kuptimin...
1 2 3
Page 1 of 3