archive21 Dhjetor, 2020 - 23:55

Lajme

Gëzim në Zyrën e Osmanit: Tallen fort me LDK’në

Egnesë Vitija, Këshilltarja e U.D. të Presidentes, Vjosa Osmani, ka publikuar një fotografi me kabinetin me mbishkrimin: Dmth., po dihet kah cila zyre kalojnë vendimet! Kjo është edhe një ironi me Lidhjen Demokratike të Kosovës, lidhur me deklaratat e tyre të vazhdueshme se ‘emri i presidentit’ dhe dikur ‘ai i...
Lajme

Gjykata Kushtetuese e çon Kosovën në zgjedhje, ja kur do të mbahen ato

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës sipas burimeve të Express ka nxjerrë aktgjykimin për ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me votën e deputetit, Etem Arifi, e cila ishte vendimtare për krijimin e Qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti. Vendi pritet të shkojë në zgjedhje brenda 40 ditësh, meqë Gjykata Kushtetuese...
Lajme

Haxhiu: Shqiptarët nuk do votonin asnjë parti me karakter fetar

Derisa më 25 prill pritet të mbahen zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri, analisti Baton Haxhiu, ka thënë se shumica e shqiptarëve ndihen të përfaqësuar dhe janë të pakënaqur me partitë në vend. Ai u shpreh 28% e elektoratit janë të pavendosur dhe se gjykimi i njerëzve po anon nga qendra....
Lajme

Apel mërgimtarëve: Mos leni para nëpër automjete

Policia e Kosovës (PK), me qëllim të informimit të opinionit publik dhe parandalimit të rasteve të vjedhjeve në veturat, sidomos të atyre me targa të huaja të bashkatdhetarëve tanë, që gjatë 24-orëve të fundit ishin cak i thyerjeve dhe vjedhjeve, e adreson këtë njoftim zyrtar për median dhe apelon që...
Lajme

Aksident trafiku në lagjen Veternik në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur pak më herët në lagjen Veternik në Prishtinë, ku janë përfshirë dy vetura. Në bazë të pamjeve që ka siguruar IndeksOnline, shihet se si pasojë e këtij aksidenti janë shkaktuar vetëm dëme materiale. Më herët IndeksOnline ka raportuar për kolona të gjata në këtë lagje....
1 2
Page 1 of 2