archive20 Dhjetor, 2020 - 22:14

Lajme

Ja çfarë thotë Halil Kastrati për krerët e UÇK-së!

Hoxhe Halil Kastrati, themeluesi i Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” është edhe vëllai i dëshmorit Besnik Kastrati. Gjatë emisionit ‘Kojshia show’,ka folur edhe për aktakuzat ndaj krerëve të UÇK-së. Ai tha se këto aktakuza na rendojnë dhimbjen neve familjareve të dëshmoreve. Për më shumë, ndiqeni nga minuta e 9:10 të...
Lajme

Halil Kastrati: Ne nuk kërkojmë votë, por gëzojmë jetimë

Mysafiri i radhës për këtë të diele në emisionin ‘Kojshia Show’ ishte, Halil Kastrati. Kastrati, gjatë emisionit shpalos projektin e tij te fundit “Shtëpia e të Moshuarave ” në Gjinoc të Suharekës! Ndërsa, në minutën e 16 të emisionit, Halili tregon një histori prekëse të një nënë me kancer që...
ShowBiz

Adelina replikon me ndjekësit për kryqin!

Paraqitja e fundit e Adelina Ismailit në emisionin e saj “Tete a tete” ka ngjallur diskutim mes ndjekësve në rrjete sociale. Kjo për një detaj në aksesorët e këngëtares – simbolin e kryqit. Adelina ka replikuar me ndjekësit duke i thënë se “kryqi është i Nënës Terezë”. Dikush tjetër ka...
Lajme

8 të vdekur dhe 223 raste të reja me koronavirus në Kosovë

342 TË SHËRUAR DHE 223 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1001 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 223 raste pozitive....
précis

PITF 2020, sonte jepet shfaqja “Bretkosa”

Shfaqja “Bretkosa”, me regji të Burbuqe Berishës dhe me aktorët, Ilir Tafa, Donat Qosja, Basri Shala dhe Valmir Krasniqi, vjen në PITF 2020 si shfaqje mysafire në natën e dytë të këtij edicioni. Shfaqja “Bretkosa”, trajton tematika të ndjeshme dhe një ballafaqim me realitetin që ka kaluar Kosova që nga...
Lajme

Izrael, Netanyahu vaksinohet i pari kundër COVID-19 para kamerave

Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu dhe ministri i Shëndetësisë Yuli Edelstein morën vaksinën e zhvilluar nga Pfizer dhe BioNTech në një transmetim të drejtpërdrejtë, raporton Anadolu Agency (AA). Në Izrael, vaksina e parë kundër COVID-19 u mor fillimisht nga Netanyahu dhe më pas nga Edelstein në Qendrën Shëndetësore Sheba në qytetin...
Lajme

Dalin pamjet tragjike nga aksidenti në Hajvali ku vdiq 39-vjeçari

Më datë 4 dhjetor 2020 një këmbësor 39-vjeçar është goditë nga një automjet në fshatin Hajvali të Prishtinës, ndërsa dy ditë më parë i njëjti ka ndërruar jetë, shkruan Gazeta Sinjali. Por pas këtij rasti tragjik, familja Zeqiri është pajtuar me familjen Qorrolli. Tani kanë dalë pamjet nga ky moment...
Lajme

Latifi: Ky flamur të hiqet nga kjo aleancë, nuk e ka vendin aty

Profesori i filozofisë, Blerim Latifi, ka komentuar transferin që partia e Albin Kurtit, ka bërë me teologoun, Mustafë Bajramin, shkruan Gazeta Metro. Latifi e ka cilësuar këtë bashkim të teologut Bajrami me një parti të majtë si Lëvizja Vetëvendosje, si aleancë mes ekstremistëve islamikë dhe atësitëve të majtë. Ai tutje,...