archive19 Dhjetor, 2020 - 23:17

Lajme

A do të jetë Donika Kadaj-Bujupi pjesë e partisë së Vjosa Osmanit?

Deputetja Donika Kadaj-Bujupi ka folur për pozitën e saj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Thotë se ‘de fakto’ është përjashtuar nga AAK. “Unë jam rikthy në Aleancë për me vazhduar. Kam telashe, dmth është njëfarë përjashtimi “de facto” të cilën ma kanë bo në Aleancë”, tha ajo në emisionin...
Lajme

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

436 TË SHËRUAR DHE 345 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.501 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 345 raste pozitive....
Lajme

Parlamenti zviceran miraton martesat mes gjinisë së njëjtë

Të premten, Parlamenti i Zvicrës miratoi një projekt-ligj që lejon çiftet e së njëjtës gjini të martohen. Me këtë vendim Zvicra , u bashkohet pjesës më të madhe të vendeve evropiane për të drejtat e komunitetit LGBT (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor). Por, vetë zviceranët do të kenë fjalën e...
Lajme

A ka kush që i ndalë hajnat?

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se hajdutët po e shfrytëzojnë situatën me pandeminë dhe orën policore që të grabisin bankat. Mushkolaj, përmes ‘Facebook’-ut, ka thënë se një gjë e tillë po ua shton pasigurinë qytetarëve, teka ka shtruar pyetjen “a ka kush që i ndal?” “Sot në mëngjes hajnat plagosën...
1 2
Page 1 of 2