archive18 Dhjetor, 2020 - 23:45

Lajme

Hapet edicioni i katërt i festivalit ndërkombëtar të teatrove

Në programin garues do të jepen katër shfaqje të trupave teatrore nga Bullgaria, Kroacia, Maqedonia e Veriut dhe Kosova. Është hapur në Prishtinë edicioni i katërt i Festivalit Ndërkombëtar të Teatrove “Prishtina International Theater Festival”. Zija Rexhepi, drejtor i Marrëdhënieve me Publikun në këtë festival, tha se ky edicion nuk...
Biznes

Tregut bankar në Kosovë i shtohet edhe një bankë

Shoqata e Bankave të Kosovës përmes një komunikate për media ka dhënë njoftimin që në tregun e Kosovës është shtuar edhe një bankë e re, CREDINS Bank e cila së fundi është licencuar nga Banka Qendrore e Kosovës dhe është anëtarësuar në Shoqatën e Bankave të Kosovës. Asambleja e Përgjithshme...
Lajme

Nga java e ardhshme masa të reja në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur për situatën me COVID-19 në Kosovë. Para mediave Zemaj ka thënë se nga java e ardhshme do të ketë masa të reja në Kosovë, shkruan lajmi.net. Ai ka bërë të ditur se masat do të...
1 2
Page 1 of 2