archive17 Dhjetor, 2020 - 23:13

Lajme

William Walker konfirmon se kontrata me Presidencën nuk iu vazhdua

Ish-ambasadori William Walker ka deklaruar se nuk është vazhduar kontrata e tij me Presidencën e Kosovës. Emri i tij u bë shumë i përfolur edhe një herë në Kosovë. Gjithçka nisi, kur ushtruesja e Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani, foli për një kontratë që presidenca ka me “Fondacionin Walker”. E...
Lajme

Avdullah Hoti shkarkon shefin e AKI’së

Kryeministri, Avdullah Hoti e ka shkarkuar nga detyra kreun e AKI-së, Kreshnik Gashi. Këtë vendim, Hoti e ka publikuar edhe në llogarinë e tij në Facebook, pa dhënë ndonjë arsye. “NJOFTIM Sot, kam kërkuar nga z. Kreshnik Gashi, lirimin e detyrës së drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI).”, ka...
Lajme

8 të vdekur dhe 453 raste të reja me koronavirus në Kosovë

483 TË SHËRUAR DHE 453 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.470 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive. Brenda 24 orëve...
Lajme

Sot seancë e re për Thaçin, Veselin, Krasniqin dhe Selimin

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale nëpërmjet një njoftimi për kanë bërë të ditur se sot prej orës 11:00 do të mbahet seanca e re për ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, Jakup Krasniqin dhe Rexhep Selimin. E njëjta do të jetë si një konferencë...