archive15 Dhjetor, 2020 - 23:54

Lajme

Glauk Konjufca: Populli ka më shumë urrejtje ndaj LDK’së sesa ndaj PDK’së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, vlerëson se Lidhja Demokratike e Kosovës s’do mund t’i fitonte në asnjë mënyrë zgjedhjet në vitin 2019. Kjo sipas tij, meqë LDK atëkohë, e maksimalizoi efektivitetin në ruajtjen e votës së saj, njofton Klan Kosova. Megjithatë Konjufca shton në Rubikon se populli ndaj Lidhjes...
Lajme

Konjufca: Mendoj që Thaçi është i pafajshëm

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ai mendon që Hashim Thaçi është i pafajshëm. Kështu deklaroi Konjufca kur u pyet se pse shefi i tij, Albin Kurti, i dërgoi letër Gjykatës Speciale me kërkesë që Rexhep Selimi të lirohet me kusht dhe aty nuk u përfshinë edhe...
Lajme

Dalin pamje nga shtëpia ku ndodhi vrasja e dyfishtë në Prizren!

“TV Besa” ka postuar një video nga vendi i ngjarjes ku sipas konfirmimit të policisë së Kosovës kanë mbetur të vdekur dy persona. Në vendngjarje janë të gjitha ekipet e policisë, sipas informacioneve më të fundit. “Me 15.12.2020, pak pas orës 19:00, Policia ka pranuar një informacion se në rrugën...
Lajme

Këta janë babë e bijë që u shuan sonte në Prizren

Sonte ndodhi një tragjedi në Prizren, pasi që zyrtari policor, Sali Mazreku, 52 vjeçar dyshohet se aksidentalisht vrau vajzën e tij dhe pastaj veten. Mësohet se ngjarja ndodhi pak para se Mazreku të nisej për në punë, i cili ishte zyrtar policor në Departamentin e Kufirit. Lajmin e kanë konfirmuar...
Lajme

ATK merr vendim: Ja çka i pret kompanitë që nuk ua kanë paguar Trustin punëtorëve!

Afro 200 punëtorë kanë raportuar në Administratën Tatimore të Kosovës se punëdhënësit nuk ua kanë paguar kontributet pensionale. Nga ATK-ja kanë paralajmëruar se nëse kompanitë nuk i përgjigjen pozitivisht thirrjes për kryerjen e obligimeve ndaj punëtorëve, atëherë do të shkohet deri në bllokimin e llogarive bankare dhe konfiskimin e pasurisë...
Lajme

Mësohet identiteti i policit që u gjet i vrarë në Prizren

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur para pak minutave ne qytetin e Prizrenit në lagjen “Durmish Asllani”. Policia ka gjetur dy trupa pajetë. Gazeta Online “Reporteri.net” merr vesh se viktimë është polici Sali Mazreku. Rastin e ka konfirmuar për mediat lokale edhe Faton Alia, drejtor i Policisë në rajonin e...
Lajme

Që nga nesër pritet të ndryshohet “ora policore”

Bordi Këshilldhënës për menaxhimin e pandemisë COVID-19 nesër pritet t’i rekomandojë Qeverisë së Kosovës masat e reja ndaj koronavirusit. Një burim brenda këtij bordi i tha Klan Kosovës, se nga data 23 dhjetor deri më datën 3 janar nuk do të ketë renditje të komunave në zona. Sipas kësaj lëvizja...
Lajme

Zelanda e Re mposht COVID-19, heq të gjitha kufizimet

Zelanda e Re ka hequr pothuajse të gjitha kufizimet kundër koronavirusit pasi nuk raportoi asnjë rast aktiv me COVID-19. Në mesnatën e kohës lokale (12:00 GMT), e gjithë Zelanda e Re u zhvendos në nivelin një, më të ultën e një sistemi alarmi me katër nivele, shkruan BBC, transmeton Klan...
1 2
Page 1 of 2