archive14 Dhjetor, 2020 - 23:25

Lajme

Përleshet policia me disa persona në Podujevë

Një përleshje ka ndodhur në mes të disa qytetarëve dhe disa pjesëtarëve të Policisë së Kosovës. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në qytetin e Podujevës. IndeksOnline sjellë pamje nga vendi i ngjarjes ku shihen policët dhe disa persona, ku këta të fundit s’i bindën urdhërave të policisë duke...
Lajme

IKMK dhe Ministria e Mbrojtjes nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për aftësimin dhe ngritjen e kapaciteteve profesionale

Instituti Kosovar i Medias dhe Komunikimit (IKMK) dhe Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për aftësimin dhe ngritjen e kapaciteteve profesionale të personelit përgjegjës të Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), në fushën e medias dhe komunikimit! Është nder i veçantë që...
Sporti

Sa po i mungon emisioni “90 Plus” sportit kosovar? – Yjet e futbollit presin me padurim rikthimin e tij në TV

Për një vit rresht, emisioni “90 Plus” me autorit Adem Halitin ishte i vetmi emision që mblodhi pothuajse të gjitha yjet e futbollit kosovar dhe më gjerë, si Adrian Kozniku, Albert Bunjaku, Samuel Nika, Xhngis Rexhepi, Artim Shaqiri, Skënder shengyli, Rafet Prekazi, Afrim Toverlani, Arbnori Morina, Ismet Munishi, Tahir Batatina,...
Lajme

Qeveria del me qëndrim të ri rreth mbylljes së vendit!

Qeveria e Kosovës nuk do ta mbyllë vendin, si rezultat i përhapjes së Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri Besnik Tahiri, i cili tha se po e shqyrtojnë edhe mundësinë e shtyrjes se orarit të kufizimit të lëvizjes, raporton 02Press.com. “Me Ministrin Armend Zemaj bashkëbiseduam me kryetarët e...
Lajme

5 të vdekur dhe 329 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga IKSHPK: 555 TË SHËRUAR DHE 329 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.327 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të...
Lajme

Paralajmërohen pagesa shtesë për këtë kategori

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, pas takimit me kreun e Sindikatës e Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi dhe drejtorin e ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ku u diskutua për grevën e punëtorëve teknikë dhe miratimin e kërkesave të tyre, tha se kërkesat e tyre do të shqyrtohen. Edhe pse tha se...
1 2
Page 1 of 2