archive13 Dhjetor, 2020 - 15:27

Lajme

Zgjedhjet e reja në Kosovë do të mbahen më 28 shkurt!?

Analisti dhe politologu Ramush Tahiri thotë se çështja e Presidentit do të jetë shkaku kryesor që vendi do të shkojë në zgjedhje, të cilat sipas tijdo të mbahen më 28 shkurt. Tahiri thotë se pas zgjedhjeve nuk do të ketë kuorum prej 80 deputetësh, kur do të votohej për presidentin....
Lajme

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga IKSHPK: 536 TË SHËRUAR DHE 462 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.314 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 462...
Sporti

Grushtat e hekurt të Joshuas, shikoni momentet kur nokauton Pulevin

Anthony Joshua ka fituar ndaj Kubrat Pulev në raundin e nëntë me nokaut. Në raundin e parë të dy boksierët tentuan njëri tjetrin, duke qëndruar më shumë në distancë, ku nuk kishte momente të nxehta. Raundi i dytë ishte më i zjarrtë, ku fillimisht Joshua dha disa goditje, por Pulev...
Sporti

Përfundim dramatik i meçit, Joshua fiton me nokaut

Anthony Joshua e ka nokautuar dy herë në raundin e tretë Pulevin, por që bullgari kthehet në lojë dhe arrin që të rezistojë deri në raundin e 9 ku pëson edhe dy nokdaunë tjera. Me këtë fitore Joshua ka mbrojtur titujt e tij në pesha të rënda si WBA, IOBF...
Sporti

Filloi meçi JOSHUA- PULEV

Boksi kthehet me një shfaqje të madhe për të gjithë adhuruesit e këtij sporti, ku të shtunën në mbrëmje, Anthony Joshua do të ndeshet me Kubrat Pulev, një ndeshje të madhe e peshave të rënda. Lufta është planifikuar të zhvillohet të shtunën, 12 dhjetor pas orës 23:00, në Wembley Arena....
1 2
Page 2 of 2