archive11 Dhjetor, 2020 - 23:04

Lajme

Keni bërë plane, ky është parashikimi i motit për vikend

Parashikimi i motit për fundjavë. Në fundjavë pritet të moti të jetë me vranësi dhe mundësi reshje. Ndërsa në viset malore do të ketë edhe reshje bore. Kështu ka paralajmëruar “Prishtina Weather”. Njoftimi i plotë: Në fundjavë kryesisht me vransira. Mundësi për reshje lokale shiu, në vise malore borë. Të...
Lajme

Qytetarët e Prishtinës do të vaksinohen në shtëpi

Numri i vaksinave të gripit sezonal për qytetarët e Prishtinës pritet të rritet ndërsa QKMF ka bërë plan që të vaksinoj edhe qytetarët që e kanë të pamundur të vizitojnë këto qendra. Deri më tani mijëra qytetarë janë vaksinuar ndërsa procesi vazhdon. Në Komunën e Prishtinës vaksinimi për gripin sezonal...
Lajme

Suspendohet polici që e përgjaku 19 vjeçarin në Mitrovicë

Një 19 vjeçar me iniciale Sh.B është përgjakur në kokë nga një zyrtar policor sot në Mitrovicë, tek Liqeni Akumulues. Gazeta Sinjali nga burime brenda Policisë së Kosovës merr vesh se zyrtari policor është suspenduar nga puna. Këto burime gjithashtu kanë bërë të ditur se kanë nisur edhe hetimet kundër...
Tech

Bill Gates dhuron 250 milionë dollarë për vaksinën anti-COVID-19

Bill Gates ka paralajmëruar për nevojë për përgatitje ndaj pandemisë që mund të zgjasë me vite, dhe ai nuk ka vendosur të rrijë duarkryq. “Kjo do të ngulitet në kujtesën e kësaj gjenerate, shpresojmë mjaftueshëm, që të investojmë dhe të jemi të gatshëm për herën tjetër”, ka thënë Gates për...
Lajme

Tërheqja e mjeteve nga Trusti – ATK nxjerr një vendim publik

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar kontribuesit në Fondin Pensional, se paratë e tërhequra nga Trusti nuk do të tatohen. Në një njoftim për media, ATK-ja ka deklaruar se paratë të cilat lejohen të tërhiqen nga Fondi i Kursimeve Pensionale, “janë të ardhura të përjashtuara nga Tatimi në të Ardhurat...
Lajme

Rrëfimi i çiftit që solli vaksinën kundër koronavirusit

Rrëfimi i vaksinës së parë COVID-19 të autorizuar nga Perëndimi, filloi 30 vjet më parë në Gjermaninë rurale kur dy doktorë të rinj, fëmijë imigrantësh turq dhe rishtazi të dashuruar, u betuan që ta shpikin një trajtim të ri kundër kancerit, shkruan The Wall Street Journal, përcjell Klan Kosova. U...
1 2 3 4
Page 1 of 4