archive10 Dhjetor, 2020 - 22:32

Lajme

Pacolli tregon se si do të dukej Prishtina sipas projektit të tij

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, prezantuar projektin e tij për Prishtinën. Me këtë rast Pacolli, ka treguar si do të dukej kryeqyteti. “Projekt i gatshëm për implementim në Prishtinë (tani përmes procedurave ligjore), ku kostoja harmonizohet me cilësinë, standardet e larta, sigurinë dhe komoditetin. Shpresoj të filloj...
Lajme

Bëuni gati, nesër pritet të bie borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër e pasnesër në Kosovë. IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu, ndërsa në vise malore me lartësi mbi 1200m reshjet e shiut do të shoqërohen me fjolla bore....
Lajme

Punëtori bie nga 6 metra lartësi, dërgohet me emergjencë në QKUK

Një person i moshës 40 vjeçare është rrëzuar nga një lartësi prej 5-6 metrash. Ngjarja ka ndodhur derisa ai ishte duke rregulluar ndriçimin në një skenë teatrale, shkruan Reporteri.net. Policia ka konfirmuar rastin për Reporterin, derisa ka thënë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:20. Punëtori ka marrë lëndime trupore...
Lajme

Haradinaj “kopjon” Edi Ramën, në takim me atlete

Lideri i AAK-së, njëherësh kandidat i hapur për President të Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar së fundi një takim me një nga prodhuesit kosovar. Por ajo çfarë bie në sy është se Haradinaj për dallim nga takimet e kaluara kur mbathte këpucët e njëjta, kësaj here ai ka kaluar në...
Lajme

13 të vdekur dhe 562 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Raporti i plotë nga IKSHPK për 24 orët e fundit: 761 TË SHËRUAR DHE 562 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.595 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,...
1 2
Page 1 of 2