archive9 Dhjetor, 2020 - 23:45

Lajme

Zeka paralajmëron kthimin e Fatmir Limajt në PDK

Gazetari Milaim Zeka ka thënë se rikthimi i Fatmir Limajt në Partinë Demokratike të Kosovës do ta fuqizonte shumë këtë parti. Zeka në DPT te Fidani në T7 tha se lufta brenda PDK-së është shumë e theksuar madje e ka quajtur “parti me shumë tareq”. “Dorën në zemër nëse Fatmir...
Lajme

Në Kosovë u raportuan lajme të rreme edhe për ekzistimin e Covid-19

“Factchecker-KS” ka publikuar raportin mujor të monitorimit të medieve dhe rrjeteve sociale për lajmet e rrejshme në Kosovë. Mentor Hoxhaj, drejtor në “Factchecker-KS”, tha se gjatë pandemisë verifikimi i lajmeve është pjesë kueciale, duke shtuar se është e rëndësishme të kemi lajme të sakta dhe verifikuara. Sipas tij, në këtë...
Lajme

Infermieri i reagon Jeta Xharrës: E pandershme të akuzohen të gjithë mjekët, prej 10 muajsh kanë bërë të pamundurën për t’u ndihmuar qytetarëve

Infermieri i QKUK’së, Fitim Havolli, ka reaguar pasi mbrëmë emisioni “Jeta në Kosovë” me Jeta Xharrën intervistoi disa persona brenda Infektivës, duke raportuar se atje ka parregullsi të shumëta, shkruan Gazeta Metro. Havolli përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook tha se është e pandershme dhe aspak etike, të ketë...
Interesante

Fruti që do të shpëtojë botën nga uria

Ekspertët e fushës kanë analizuar një frut ekzotik për të cilin thonë se ka vlerat e mishit, prandaj edhe mund të jetë zgjidhja për të luftuar urinë, problemin më të madh të vendeve të varfra. Quhet jackfruit dhe ka vlera të mrekullueshme ushqyese. Rritet në Azi dhe peshon nga 5-45...
Lajme

Vdes veterani i UÇK-së

Ka vdekur veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Bedri Gashi. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj. Elezaj, në llogarinë ka shkruar në Facebook se Gashi ishte ishte mësues, duke i edukuar në frymë patriotike brezat e rinj e po ashtu ishte edhe punëtor...
1 2
Page 1 of 2