archive7 Dhjetor, 2020 - 23:11

Lajme

Haradinaj i quajti hajna të “Prontos”, vjen reagimi i PDK’së

Pas deklaratave që Ramush Haradinaj i ka dhënë për PDK-në, duke i quajtur hajna të “Prontos”, ka ardhur reagimi nga partia e Veselit. Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi ka ironizuar me këtë deklaratë të Haradinajt. Reagimi i plotë: Sa here qe flet Ramush Haradinaj, banori i lagjes marigona, i vetquajtur...
Lajme

Lufta anti-Covid: Gjithçka duhet të dimë për vaksinat kryesore

Që kur rastet e para me koronavirus nisën të dukeshin në fillim të këtij viti, kompanitë farmaceutike nisën garën e paprecedentë për të shpenzuar në zhvillimin e një vaksine të shpejtë dhe të sigurtë për të ndaluar përhapjen e COVID-19. Sipas OBSH, në total janë më shumë se 300 vaksina...
Lajme

“Kjo ndodh kur përdorni telefonin gjatë vozitjes”

Policia nga qyteti i Menomonee Falls në shtetin e Wisconsin (SHBA) paralajmëroi njerëzit në një mënyrë shumë origjinale dhe bindëse se çfarë mund të ndodhë nëse kontrollojnë telefonin e tyre celular gjatë vozitjes. Ndryshe, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, postuan fotografi të një aksidenti në llogarinë e tyre në...
Sporti

Kualifikimet për Kupën e Botës: Short aspak i lehtë për Kosovën

Kosova ka mësuar emrat e kundërshtarëve për Kampionatin Botëror që mbahet në Katar në vitin 2022. ‘Dardanët’ do të jenë në Grupin B, së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Vendet që kanë konflikte nuk mund të përballen, derisa shteti që nuk i njeh vizat e shteti tjetër, duhet...
1 2 3
Page 1 of 3