archive6 Dhjetor, 2020 - 23:45

Shëndeti

Pika në zemër mund të parashikohet disa muaj më parë: Flokët ju paralajmërojnë, ndërsa trupi gjithmonë dërgon sinjale!

Niveli i lartë i hormonit të stresit, kortizol, në flokë mund të tregojë pikën në zemër me muaj para se të ndodhë sulmi. Shkencëtarët kanadezë kanë hulumtuar se si problemet në punë, në martesë dhe problemet financiare rrisin rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare dhe kanë konstatuar që ekziston shenja biologjike me...
Interesante

A mund t’i gjeni 6 gabimet në këtë foto?

Ndonjëherë ne shikojmë një imazh dhe diçka menjëherë na tërheq vëmendjen sepse nuk është aty ku duhet të jetë. Pastaj, ndodhë që ne mendojmë se diçka nuk është në rregull, por nuk e kuptojmë saktësisht se çfarë është dhe kështu duhet ta shohim nga afër. Pastaj, ne vërejmë detaje që...
Lajme

Një 23 vjeçar gjendet pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prishtinë

Një 23 vjeçar është vetë varur sonte rreth orës 18:00 në Prishtinë. Policia ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e e të ndjerit në rrugën “Josip Rela” në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci. Rrethanat e ngjarjes po trajtohen që të kuptohet ngjarja në...
1 2 3 5
Page 1 of 5