archive3 Dhjetor, 2020 - 23:58

Biznes

Nëse votohet Ligji për Rimëkëmbje, shteti do t’i rimbursojë të gjithë personat që kanë më pak se 10 mijë euro në trust

Komisioni për Buxhet dhe Transfere me 6 vota për dhe 3 kundër, ka votuar raportin me rekomandime për Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike. Votimi i këtij raporti i ka paraprirë miratimit të 4 amemdamenteve të propozuara nga Partia Demokratike e Kosovës. Deputeti i PDK-së Bedri Hamza ka propozuar 4 amendamentet. Amemdamenti...
Lajme

Haradinaj: Pas mandatit si president nuk kthehem më në AAK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe njëherë ka përsëritur se kandidatura e tij për president të vendit është e duhur dhe e drejtë. Ai ka thënë se synon që për këtë pozitë të merren vesh me partitë e tjera në mënyrë që të mënjanohen zgjedhjet e...
Lajme

Driton Selmanaj i kërkon falje publike Saranda Bogujevcit

Zëvendëskryeministri i vendit, Driton Selmanaj ka kërkuar falje pas deklaratave të tij lidhur me çështjen e të pagjeturve për të cilën kishe shumë reagime madje u kërkua edhe shkarkimi i tij. Selmanaj tha se kushdo që është ndjerë i fyer apo i lënduar i kërkon falje publike. “Kushdo që në...
Lajme

Ardian Kastrati: Kurti kurrë më s’bëhet kryeministër

Analisti Ardian Kastrati ka thënë për kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti nuk do të bëhet më kurrë kryeminsitër. Derisa Ramush Tahiri thoshte “Kur është zgjedhur, Kurti ka qenë i vetmi që e ka parapa që s’ka me zgjatë”, Kastrati tha se Kurti s’bëhet më kryeministër. “Kurrë s’bëhet kryeministër. Kurrë më...
ShowBiz

Arta Elezaj vjen me një vallëzim atraktiv për fansat e saj (VIDEO)

Ajo është shumë e admiruar nga publiku dhe përgjatë një kohe të shkurtër ka arritur të bëhet një nga personazhet më të pëlqyera shqiptare. Fjala është për modelen dhe aktoren, Arta Elezaj, e cila është mjaft e ndjekur në rrjetet sociale, përfshirë këtu Instagram e rrjete të tjera sociale. Në...
Lajme

Bajram Gashi: Etem Arifi është i pafajshëm, unë kam gënjyer

Bajram Gashi, Drejtor i OJQ-së “Zëri i Ashkalinjëve për Integrim” thotë se paratë e marra nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale për t’u siguruar fonde komunitetit ashkali dhe egjiptian për festimin e ditës flamurit i mori për vete. Pas lirimit Gashi thotë se deputeti Etem Arifi nuk është fajtor,...
Lajme

Çka e ka Albini-Glaukun, deputetja Ganimete Musliu ka një koment epik

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka ironizuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti për afërsinë e tij me Glauk Konjufcën. Musliu gjatë debatit të sotëm parlamentar për personat me nevoja të veçanta iu ka drejtuar Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ‘që të lënë pallavrat dhe...
1 2 3 4
Page 1 of 4